Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowce zwrócone ku miastu: Gdański Business Center [WARSZAWA]

red

Niedawno ukończono II etap inwestycji Gdański Business Center. W jego ramach powstały dwa szklane biurowce wraz z zaprojektowanym otoczeniem, które łącznie z oddanymi w 2014 roku budynkami utworzyły kompleks oferujący 100 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni do wynajęcia. Otwarte lobby i przechodni dziedziniec łączą budynki z miastem skracając mieszkańcom drogę do metra. Dodatkowym atutem inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Inflanckiej jest ogólnodostępny plac z elementami zieleni i małej architektury.

Gdański Business Center - II etap inwestycji
Gdański Business Center - II etap inwestycji
materiały prasowe

W miejscu dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Inflanckiej w Warszawie
firma HB Reavis zrealizowała kampus biurowy Gdański Business Center.
Pierwsza faza zaprojektowana przez E&L Architects powstała w 2014 roku,
natomiast za projekt niedawno ukończonego drugiego etapu odpowiadała
pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. 

Niezwykle cieszy fakt, że w nowo powstających inwestycjach biurowych architekci i inwestorzy dbają o połączenie budynków z miastem, w taki sposób, by nie zagradzały one drogi mieszkańcom, ale tworzyły otwarte dziedzińce i przejścia. O inwestycji HB Reavis pisaliśmy już po ukończeniu pierwszego etapu budowy, w ramach którego powstał 17- kondygnacyjny szklany biurowiec ze złamanymi pod kątem taflami szkła swoją bryłą przypominający górę lodową i bardziej kameralny 9-kondygnacyjny budynek dostosowany do skali i formy niewielkiej ulicy Inflanckiej. Fasada z piaskowca i asymetryczne rytmy podziałów nawiązują do niskiej, socrealistycznej zabudowy Muranowa. O pierwszym etapie inwestycji można przeczytać TUTAJ.

Otoczenie wokół budynków biurowych zostało starannie zaprojektowane - powstał
ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami zieleni i małej architektury. Partery zostały przeznaczone na restauracje, kawiarnie oraz sklepy.Na wyższych kondygnacjach znajdują się tarasy, z których można podziwiać panoramę miasta. Pracujący rodzice docenią z kolei działające na miejscu przedszkole z własnym placem zabaw. 

Między budynkiem A, a wejściem do stacji Dworzec Gdański zbudowane zostały
schody, które znacznie skracają dojście do metra. Oprócz metra w sąsiedztwie znajdują się przystanki kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych, stacja kolejowa Warszawa Gdańska oraz wypożyczalnia miejskich rowerów Veturilo. Zmotoryzowani pracownicy i goście mogą skorzystać z parkingu podziemnego. Do ich dyspozycji oddana została też stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Ukończony obecnie zespół czterech budynków oferuje blisko 100 tysięcy mkw.
powierzchni do wynajęcia. Na co dzień w Gdański Business Center pracuje
ponad 9 600 osób – swoje biura posiadają tu firmy z sektora nowych
technologii, mediów, usług wspólnych i finansowych. Całość została
zrealizowana przez firmę HB Reavis zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Biurowce zwrócone ku miastu: Gdański Business Center [WARSZAWA]