Targi Rzeczy Ładnych - 8. edycja już 3-4 grudnia w Warszawie
Już 3-4 grudnia w kamienicy Raczyńskich przy Placu Małachowskiego 2 w Warszawie odbędzie się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych. To prestiżowa i chętnie odwiedzana impreza tego typu w Polsce. W tym roku zaprezentuje się rekordowa liczba 180 wystawców, a imprezie po raz pierwszy będzie towarzyszył przegląd filmów o designie i architekturze - Kino Rzeczy Ładnych.
Targi Rzeczy Ładnych to święto fanów ładnych przedmiotów, oryginalnych plakatów
i książek, mebli, akcesoriów, zabawek, a przede wszystkim poszukiwaczy ciekawych gwiazdkowych prezentów. Z rekordowej liczby 400 zgłoszeń wybrano 180 polskich marek, projektantów i sklepów z całej Polski. W tym 80, które pojawią się na targach po raz pierwszy.
TRŁ to przede wszystkim najlepsze produkty. Udało się stworzyć modę na Targi Rzeczy Ładnych. Od wystawców z całej Polski dostajemy sygnały, że to dla nich najważniejsza impreza sezonu i szykują na nią wiele premier i niespodzianek - mówi Ajka Mroczkowska, współorganizatorka Targów.
Goście imprezy będą mogli zobaczyć 80 targowych debiutów - w wielu przypadkach marek, które powstały kilka miesięcy temu, a już reprezentują znakomity poziom. Jak zwykle nie zabraknie ogromnego wyboru mebli - oryginalnych stołów, lamp, mebli retro i akcesoriów niezbędnych do urządzenia świetnego wnętrza. Imponująco rozwija się strefa z ceramiką i porcelaną - najlepsze polskie manufaktury, uznane marki i debiutanci przywiozą swoje najnowsze produkty. Jak zwykle ozdobą imprezy będzie strefa print z wybitnymi polskimi rysownikami, plakacistami i ilustratorami - Edgar Bąk, Dawid Ryski, Bartosz Kosowski, Patryk Mogilnicki to nazwiska znane nie tylko w Polsce. Poza oryginalnymi pracami będzie można nabyć notesy i znakomite papiernicze akcesoria. Dla poszukujących prezentów czeka strefa z zabawkami i książkami dla dzieci. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali strefę wellness z naturalnymi kosmetykami i markami, których nie można znaleźć w sieciowych sklepach.
Wydarzeniem specjalnym tej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie wystawa klasycznych przedmiotów polskiego designu towarzysząca prapremierze książki Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać dizajn”. Autorka to historyczka designu i kolekcjonerka przedmiotów vintage. Podczas TRŁ opowie o klasykach polskiego wzornictwa, o modzie na styl retro, oraz o tym co w polskim designie warto kupować i dlaczego. Partnerem wystawy i spotkania jest portal Patyna.pl. Wszystkie eksponaty tworzące wystawę, będzie można kupić od ręki.
Podczas targów zostanie też pokazana wystawa „Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku”, która podbiła gusta widzów tegorocznej edycji Łódź Design Festival. To przegląd najciekawszych projektów polskiej sztuki użytkowej, które korzystają z motywów wzornictwa lat 50. i 60. Organizatorami wystawy są Magdalena Jasińska i Agata Kondracka, twórczynie marki Wood&Paper.
Po raz pierwszy Targom Rzeczy Ładnych towarzyszy przegląd filmowy Kino Rzeczy Ładnych, który organizatorzy Targów przygotowują wraz z Arturem Liebhartem i firmą Against Gravity. Od czwartku 1 grudnia do niedzieli 4 grudnia w warszawskiej Kinotece i kinie Iluzjon zostaną pokazane nowe filmy o designie i architekturze. - TRŁ to impreza dla wszystkich, nie tylko dla branży. Kochamy kino i jesteśmy pewni, że wielu miłośników dobrego projektowania będzie miało ochotę zobaczyć przegląd filmów o tej tematyce - mówią organizatorzy.
ZOBACZ ZDJĘCIA >>>
3-4 grudnia, godz 11-19
Kamienica Raczyńskich
Pl. Małachowskiego 2
(vis a vis galerii Zachęta)
Wstęp: 5 zł
Wstęp: 7 zł (w cenie z nowym magazyn Cztery Kąty)
Kino Rzeczy Ładnych
1-4 grudnia
Kinoteka, Plac Defilad 1
Kino Iluzjon, Narbutta 50a
- Więcej o:
Kino Mori w Moskwie: nowy projekt Roberta Majkuta
"Nie o domy z futra chodzi(...), lecz o architektoniczną odpowiedź na XXI wiek". Ostatnich 10 lat architektury w Polsce [RELACJA Z DYSKUSJI]
Lotnisko w Baku z nagrodą Red Dot [ZDJĘCIA]
Zapora wodna w Solinie. "Betonowa dama" to największa zapora w Polsce
Leśna Sopot - dwa willowe budynki w zacisznej części kurortu
Kwartał Dworcowa - inwestycja w centrum Katowic ruszy już w październiku
Biuro Viterra na najwyższym piętrze Olivia Prime w Gdańsku. To projekt Design Anatomy
Gdańsk: ekologiczne obiekty mieszkalne i biura Urzędu Miasta. Powstaną w 9 miesięcy