Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Villa Alouette - nowe bloki z inteligentnym systemem zarządzania [WROCŁAW]

red

Trwa budowa nowych bloków na skraju Parku Grabiszyńskiego we Wrocławiu. W jednym z budynków powstanie świetlica dla dzieci połączona z ogródkiem, a mieszkania zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania. Dodatkowo w ramach inwestycji deweloper zbuduje fragment ulicy Rymarskiej.

Villa Alouette - nowe osiedle we Wrocławiu
Villa Alouette - nowa inwestycja we Wrocławiu
materiały prasowe

Dyskusje prowadzone w środowisku architektonicznym zaczynają się przekładać na sposób budowania osiedli w Polsce. Coraz częściej projektuje się kameralne, niewysokie bloki wraz z otaczającą zielenią. W nowych inwestycjach poza budową mieszkań zaczyna uwzględniać się tzw. infrastrukturę społeczną. Tak też jest w przypadku Villi Alouette. Jedno z pomieszczeń w  budynku deweloper przeznaczył na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci. Ta przestrzeń (nazwana Małym Skowronkiem), wraz z ogródkiem, będzie do dyspozycji mieszkańców.

Będą tam mogli spędzać czas na co dzień lub urządzić na przykład urodziny dziecka. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest takie miejsce dla rodzin – mówi Iwona Kołodziejczyk dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Villa Alouette to dwa kameralne budynki. Powstanie w nich łącznie 89 mieszkań, od dwupokojowych do czteropokojowych, o powierzchni od 43 do 123 mkw. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania dwupoziomowe z tarasami o powierzchni do 35 mkw.

Tarasy zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było je zaaranżować według indywidualnego pomysłu. Villa Alouette powstaje na skraju Grabiszynka. Dzięki temu mieszkańcy będą się cieszyć widokiem na część parku Grabiszyńskiego nad Ślęzą – dodajeIwona Kołodziejczyk.

Elewacja będzie utrzymana w przyjemnych, stonowanych kolorach – bielu, beżu i szarości. Na balkonach i tarasach zostaną zamontowane przeszklone balustrady. W połączeniu z większymi oknami sprawi to, że w mieszkaniach będzie dużo światła.   

Inteligentne mieszkania

Wszystkie mieszkania, już w standardzie, będą wyposażone w inteligentny system zarządzania, który umożliwi sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i różnymi urządzeniami AGD w mieszkaniu właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Zgodnie z przewidywaniami, budowa osiągnie stan surowy pod koniec marca 2017 roku. 

Villa Alouette to inwestycja francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier, wykonawcą jest Skanska. 

ZOBACZ  WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Villa Alouette - nowe bloki z inteligentnym systemem zarządzania [WROCŁAW]