Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Industrialny biurowiec we Wrocławiu [PROJEKT]

red

We Wrocławiu przy ul. Krakowskiej powstaje nowy biurowiec. Projekt, na zlecenie firmy Kontor, przygotowała wrocławska pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.

Projekt biurowca przy ulicy Krakowskiej 29 we Wrocławiu, projekt: AP Szczepaniak
Projekt biurowca przy ulicy Krakowskiej 29 we Wrocławiu, projekt: AP Szczepaniak
materiały prasowe

Stalowa obręcz skontrastowana z cegłą

Nowa inwestycja o powierzchni ponad 8,2 tys. metrów kwadratowych powstanie w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy o charakterze biurowo-przemysłowym. Główną kompozycję elewacji, podkreślającą industrialny charakter biurowca, stanowi kontrastowe zestawienie kolorystyczne: ceglasty i szary oraz materiałowe – cegła i aluminium, formowane na wzór stalowych elementów oraz szprosów ślusarki, a także tynk o fakturze betonu architektonicznego – komentuje Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Jak dodaje, mając na uwadze dobrą komunikację w obrębie inwestycji, zaprojektowano drogę wewnętrzną poprowadzoną wokół obiektu. W ten sposób zagwarantowano swobodny dojazd do miejsc postojowych, a także bezpieczne dojścia do budynku.

Biurowiec w kształcie zbliżonym do litery „L” posiada sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną z garażem. W części frontowej starannie zaprojektowano obszar zielonej przestrzeni publicznej z elementami małej architektury prowadzący do strefy wejściowej. Usytuowany jest narożnikowo, w podcieniu budynku. Warto zwrócić uwagę, że w obrębie tego zielonego terenu zaprojektowany został ogólnodostępny lokal gastronomiczny z zewnętrznym ogródkiem. Dodatkowo za pomocą zieleni i oświetlenia podkreślono reprezentacyjną część elewacji budynku, którą w większości pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy słupów: betonowych, stalowych i ceglanych. 

Na parterze nowo powstającego biurowca zaprojektowano strefę wejściową z ladą portierską, ochroną obiektu, częścią biurową oraz usługami (gastronomia). Wyższe kondygnacje zostały przeznaczone pod przestrzeń biurową. – Z biur mieszczących się na piątym piętrze mamy możliwość wyjścia na taras, na którym znajdują się ławki, elementy małej architektury, a także zieleń, stanowiąca uzupełnienie otaczającej budynek roślinności – dodaje Paweł Szczepaniak architekt, główny projektant biurowca Krakowska 29.

 ZOBACZ PROJEKT BIUROWCA >>>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Industrialny biurowiec we Wrocławiu [PROJEKT]