Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chałupa do pracy [KSIĘGA PRZESTRZENI]

red

Tematem przewodnim kolejnego odcinka Księgi Przestrzeni będzie sposób projektowania biurowców, tak by stały się przyjaznym miejscem do pracy, odpowiadały na zagadnienia związane z ekologią oraz współtworzyły przyjazną przestrzeń miejską.

Kolejny odcinek Księgi Przestrzeni poświęcony jest budynkom służącym pracy i zarabianiu pieniędzy, czyli jednemu z najsilniej obsadzonych gatunków architektury ostatnich lat, jakim są budynki biurowe. Autorzy programu szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób (i czy w ogóle) architektura polskich biurowców odpowiada na wyzwania ekologii i psychologii pracy XXI wieku.

W zamkniętych biurowcach spędzany coraz więcej czasu, dlatego warto zwrócić uwagę zarówno na sposób kształtowania przestrzeni wewnątrz nich, jak i na wpisanie w lokalny kontekst całego założenia architektonicznego. Szczególnie ważne jest stworzenie warunków do pracy w ciszy i skupieniu, przestrzeni umożliwiającej dzielenie się doświadczeniami i wymianę wiedzy w zespole oraz strefy rekreacyjnej, która pozwoli na zachowanie higieny pracy.

W programie zostanie pokazany wielki zespół parku technologicznego, dwie reprezentacyjne siedziby firm z branży nowych technologii, biurowa plomba w śródmiejskiej zabudowie i kameralna redakcja gazety z małego miasta. 

W programie zobaczycie: Siedzibę firmy Ericpol w Łodzi (Horizone Studio), budynek nominowany do nagrody Bryła Roku 2015 zaprojektowany w pracowni Horizone Studio; siedzibę firmy Asseco w Warszawie (projekt: Hermanowicz Rewski Architekci); Pomorski Park Naukowo - Technologiczny w Gdyni (projekt: (AEC Krymow i Partnerzy) oraz budynek biurowy Chmielna 25 w Warszawie (Bulanda i Mucha Architekci).

O architekturze budynków biurowych Bogna Świątkowska i Jarosław Trybuś rozmawiają z parą architektów: Jolą Starzak i Dawidem Strębickim, a o swoim projekcie opowiada Andrzej Bulanda. 

Nowy odcinek Księgi Przestrzeni zatytułowany "Chałupy do pracy" będzie można zobaczyć na kanale TVP KULTURA w piątek, 24 marca o 19:20. Powtórka w sobotę o godzinie 13:35.

Skomentuj:

Chałupa do pracy [KSIĘGA PRZESTRZENI]