Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdański styl przetworzony. Nowy hotel na Wyspie Spichrzów

Redakcja

Projekt nowego Hotelu Number One to ukłon w kierunku tradycji Gdańska przetworzonej przez współczesną wrażliwość i trendy obecne w designie. Niedawno otwarty hotel wybudowano na Wyspie Spichrzów.

W projekcie lobby i części restauracyjnej nowego gdańskiego hotelu zastosowano kolaż materiałów, tekstur i form. Czarna kratownica na suficie i korkowe hokery nadają wnętrzu industrialny charakter. Surowość materiałów takich jak beton i naturalny kamień została przełamana miękkimi kanapami o dużych gabarytach i wyrazistych kolorach. Mieszanie form, kolorów i stylów widoczne jest już w sposobie zestawiania mebli. Obok pikowanej, chabrowej kanapy pojawia się grafitowy, monolityczny, pozbawiony zdobień mebel wypoczynkowy. Całość tworzy spójny efekt przestronnego, a zarazem przytulnego wnętrza z podziałem na mniejsze, osobne strefy. Tak o sposobie projektowania opowiada architekt wnętrz Jan Sikora

"W projekcie staraliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto – jego wspaniałość kiedyś i dziś – było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym dość odważnym połączeniom chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl.”

We wnętrzu znalazło się miejsce na takie perły współczesnego designu, jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest elementów projektowanych na specjalne zamówienia (jak sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki).

Projekt pokoi hotelowych - gra podstawowych form i kolorów

Wnętrza pokoi hotelowych różnią się nieco od części restauracyjnej i lobby. To już projekt przygotowany w pracowni Ideograf. Aranżacja pokoi opiera się na grze podstawowymi figurami geometrycznymi: kołem, kwadratem i prostokątem oraz na zastosowaniu akcentów kolorystycznych, które rozbijają dominującą w projekcie szarość (jej różne odcienie). Obłości lamp, barwnych otworów, stolików i takich detali jak karnisze przysufitowe zostały zestawione z prostymi liniami mebli nawiązujących do  prostokątnych, oszczędnych, modernistycznych wzorów. Spójne, utrzymane w minimalistycznym duchu wnętrze jest przytulne i eleganckie zarazem.  

Architektura obiektu została zaprojektowana przez KD Kozikowski, za pokoje odpowiadała pracownia Ideograf, realizację projektów branżowych poprowadził architekt Andrzej Marek z pracowni Marek+Sikora Architektura, projekt wnętrz: lobby, restauracja, korytarze, sala konferencyjna, spa i siłownia: "Sikora Wnętrza". 

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdański styl przetworzony. Nowy hotel na Wyspie Spichrzów