Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Perły konstruktywizmu z tektury - nowa kolekcja od Zupagrafika

red

Konstruktywizm to jeden z nurtów, który zmienił postrzeganie architektury. Rozwiązania wprowadzone przez awangardę rosyjską pozostają aktualne i inspirują do dziś. Nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika pozwala przyjrzeć się tym budynkom na nowo.

'The Constructivist' nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika
'The Constructivist' nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika
mat. prasowe

“The Constructivist” to zestaw 4 tekturowych "towarzyszy" do samodzielnego złożenia, bez użycia kleju i nożyczek. W środku znajduje się krótka historia konstruktywizmu w rosyjskiej architekturze.

Przedmioty w naszych rękach powinny być nam równe, powinny być naszymi towarzyszami

 - Alexander Rodczenko, Paryż 1925.

W nowym wydaniu znalazły się: Dom Melnikova, Budynek Trockiego w Petersburgu, czy Dom Nikolaev’a. Wycinanki są nie tylko świetną zabawą dla dzieci i rodziców, ale pozwalają przyjrzeć się kompozycji form i kolorów. Dzięki nim młodzi miłośnicy architektury będą mogli zrozumieć piękno budynku, które wyłania się z konstrukcji oraz dostrzec detale.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

O autorach:

Zupagrafika to niezależne wydawnictwo oraz pracownia grafiki kreatywnej, założona w 2012 roku przez hiszpańsko-polski duet - David’a Navarro i Martynę Sobecką w Poznaniu. Zupagrafika w szczególny sposób związana jest z powojenną modernistyczną architekturą. Autor wielokrotnie nagradzanych publikacji: “Blok Wschodni” (2014), “Brutal London” (2015), “Blokoshka” (2016), “Paris Brut” (2016), “Brutal East” (2017), “The Constructivist” (2017); Autor książki „Brutal London: Construct Your Own Concrete Capital“ (2016, wyd. Prestel Publishing), opartej na bestsellerowej kolekcji ilustrowanych wycinanek „Brutal London“.

    Więcej o:

Skomentuj:

Perły konstruktywizmu z tektury - nowa kolekcja od Zupagrafika