Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oszczędne w formie i detalu bloki mieszkalne we Wrocławiu [PROJEKT]

red

Przy ulicy Gagarina 5 we Wrocławiu rozpoczyna się budowa bloku mieszkalnego Primera. Oszczędne w formie, kameralne budynki wielorodzinne zostały zaprojektowane w pracowni Marcina Kucharskiego Q2Studio.

Nowe bloki mieszkalne przy ulicy Gagarina we Wrocławiu, projekt: Q2Studio Marcin Kucharski
Nowe bloki mieszkalne przy ulicy Gagarina we Wrocławiu, projekt: Q2Studio Marcin Kucharski.
mat. prasowe

Forma budynku jest oszczędna w wyrazie. Elewację utrzymaną w bieli rozrzeźbiają przestronne loggie i balkony. Efekt zróżnicowania fasady uzyskano poprzez zestawienie gładkiego tynku z wątkiem ceglanym. Za pomocą cegły zaprojektowano ażurowe przysłony i antresole, co tworzy efekt światłocienia na monochromatycznej fasadzie. Nowe bloki mieszkalne wyróżniają się oszczędną, rytmiczną formą.

Przestronne tarasy i ogródki na parterze

Budynek składa się z trzykondygnacyjnej części mieszkalnej, którą tworzy 50 lokali o zróżnicowanej powierzchni. Mieszkania na drugim piętrze mają dodatkowo antresole i tarasy zewnętrzne, natomiast do lokali na parterze przynależą duże ogródki i tarasy. Zaprojektowanie mieszkań od strony południowej oraz zastosowanie dużej liczby przeszkleń zapewnia maksymalne nasłonecznienie wnętrz budynku.

Na parterze, oprócz wspomnianych powyżej mieszkań, znajdą się także cztery lokale usługowo-handlowe. W budynku zaplanowano jednokondygnacyjny parking podziemny przeznaczony dla 81 samochodów osobowych, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków.

Nowa inwestycja powstanie w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wrocławia- Muchoborze Wielkim.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Oszczędne w formie i detalu bloki mieszkalne we Wrocławiu [PROJEKT]