Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Łamaniec" - projekt wiejskiego domu z nietypowym dachem

red

To projekt, w którym architekt Marcin Wierzbicki szukał proporcji między tradycyjną formą domu z dwuspadowym dachem, a dynamiczną bryłą nowoczesnego budynku mieszkalnego.

'Łamaniec' - projekt domu jednorodzinnego
'Łamaniec' - projekt wiejskiego domu jednorodzinnego
projekt: Osiem Pięć Pracownia Architektoniczna Marcin Wierzbicki

Powstał "Łamaniec", czyli dom z nietypowo ukształtowaną kalenicą dachu, która załamuje się w punkcie centralnym budynku w kierunku wnętrza. Dom był projektowany tak, by wpisywał się w wiejski kontekst, a jednocześnie poprzez nietypowe ukształtowanie geometrii zadaszenia dodał bryle dynamiki i niepowtarzalności.

Budynek zaprojektowany został na planie prostokąta o funkcji rozłożonej na dwóch poziomach, parteru oraz piętra. W parterze rozplanowano pomieszczenia tzw. strefy dziennej. Z holu wejściowego można się przedostać do pomieszczenia garażowego i kotłowni lub kierując się w drugą stronę do salonu i kolejnych pomieszczeń: kuchni, jadalni i łazienki.

Na piętrze zaplanowano tzw. strefę nocną: zaprojektowano trzy pokoje, łazienkę oraz garderobę dostępną z korytarza.Oba poziomy zostały połączone schodami zabiegowymi ulokowanymi w centralnym założeniu układu funkcjonalno - przestrzennego. Lokalizacja schodów z uwagi na niewielką przestrzeń stanowi element wystroju wnętrz podkreślony wycięciem otworu w stropie dzięki któremu w stosunkowo niewielkim holu doświadczamy przestronności.

Kolorystykę budynku wyznaczają trzy dominujące barwy: grafit, bieli i odcień szarości. Głównymi materiałami przewidzianymi w projekcie są: beton, blacha i tynk oraz sklejka podkreślająca załamanie dachu.

Projekt: Osiem Pięć Pracownia Architektoniczna Marcin Wierzbicki

ZOBACZ PROJEKT >>>

Skomentuj:

"Łamaniec" - projekt wiejskiego domu z nietypowym dachem