Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Nawigacja po biurze jak na home screenie. Projekt dla Droids on Roids

red
Biura Droids on Roid, projekt: mode:lina - mat. prasowe

Architekci z pracowni mode:lina wrócili do Wrocławia, by w kolejnej zabytkowej kamienicy stworzyć nowoczesne miejsce do pracy. Zlecenie otrzymali od firmy Droids on Roids znanej z aplikacji Electric Object i GIF-ów. Do zagospodarowania mieli 650 mkw.

Za inspirację do przygotowania koncepcji wnętrza posłużył architektom logotyp Droids on Roids w kształcie błyskawicy. Ta pojawia się w detalach takich jak wykończenia biurek i uchwyty na drzwiach. Przestrzenna forma błyskawicy wydziela też poszczególne strefy biura.

By podkreślić charakter branży, w jakiej działa firma, architekci posłużyli się ikonami ze stron internetowych w celu oznaczenia funkcji pomieszczeń. Umieszczone na górze przy wejściu ułatwiają "nawigację" po biurze, a przy tym stanowią przykład funkcjonalnego ornamentu.

Błyskawica i zygzaki jako motyw przewodni

Oprócz charakterystycznych dla aplikacji mobilnych inspiracji, wnętrze wypełniły żółte detale, które wraz z przechodzącymi przez całe biuro lampami w formie „zygzaka”, korespondują z błyskawicą z logotypu.

Flagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na zlecenie klientów z całego świata. Przyglądając się procesowi ich tworzenia, projektanci postanowili przenieść mobilne środowisko pracy programistów na ściany nowego biura. Biegnący przez wszystkie pomieszczenia czarny pasek pod sufitem to nic innego jak pasek stanu (status bar), znany z większości popularnych smartfonów.

Strefowanie zgodne ze stylem pracy

Przestrzeń została zaprojektowana tak, by odpowiedzieć na styl pracy i potrzeby pracowników. Architekci połączyli kuchnię wraz z tzw. "playroomem", czyli pokojem służącym do odpoczynku i mniej formalnych spotkań. Strefa kuchenna mieści się w ekspresyjnym obrysie nawiązującym do skosów błyskawicy. Nie zabrakło również pokoju typu "nap room", w którym można uciąć sobie drzemkę na żółtym hamaku i wygodnych łóżkach. W projekcie biura uwzględniono miejsca do spotkań "ad hoc" oraz  budki telefoniczne, w których można swobodnie prowadzić rozmowę nie przeszkadzając kolegom z pracy. Projekt dla Droids on Roids w zabytkowej kamienicy we Wrocławiu udało się zrealizować bez większej ingerencji w oryginalny układ pomieszczeń.

Autorzy: mode:lina™: Paweł Garus, Jerzy Woźniak
Kinga Kin, Małgorzata Szymańska, Anna Kazecka

To kolejny projekt biura zrealizowany przez architektów z pracowni mode:lina™. Ich realizacja przestrzeni pracy dla firmy Opera Software została uznana za najlepiej zaprojektowane biuro w 2016 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce [WIDEO]
Lodovnia - lodziarnia w kontenerze z przestrzenną elewacją
Winiarnia z europalet w Poznaniu [METAMORFOZA PAWILONU]

Skomentuj:

Nawigacja po biurze jak na home screenie. Projekt dla Droids on Roids

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej