Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prosta forma na narożnej działce. Dom w typie nowoczesnej stodoły [PROJEKT]

red

To kolejna koncepcja nowoczesnego domu jednorodzinnego, w którym autorzy odnoszą się do prostej formy stodoły. Budynek powstanie na narożnej działce w Poznaniu. Projekt opracowali architekci z pracowni Spacelab.

Projekt domu jednorodzinnego w Poznaniu
'Dom z brzozami' w Poznaniu - wizualizacja
projekt: spacelab

Inspiracją dla tej bryły była tradycyjna stodoła. Przy narożnym kształcie działki ten rodzaj zabudowy okazał się najbardziej optymalny. Prosta forma piętra i styk linii dachu skośnego ze ścianami to podstawy nowoczesnej kompozycji tego projektu.

Bryła piętra ma jednolity charakter dzięki zastosowaniu tego samego materiału na dachu i ścianach. Skośne kasety obudowy okien piętra zaprojektowano z płyt włóknisto-cementowych. Ze względu na narożnikowy układ działki i wgląd z ulicy na część ogrodu, główny taras, by dać mu większą prywatność, został „wciągnięty” w bryłę budynku.

Centrum domu wyznacza przestronna kuchnia

Drugi taras ma trójkątną formę i przylega do pracowni na parterze. Centrum domu wyznacza przestronna kuchnia. Jej część robocza została schowana pod nadwieszeniem sufitu. Nad wyspą kuchenną otwiera się dwukondygnacyjna przestrzeń. Z tego miejsca roztacza się widok na ogród, antresolę i bibliotekę na piętrze.

Projekt domu jednorodzinnego w typie nowoczesnej stodoły - rzut piętra
Rzut parteru
projekt: spacelab

Na piętrze otwarta przestrzeń antresoli z biblioteką oddziela część sypialną dorosłych od strefy dzieci. W budynku zaprojektowano ślusarkę aluminiową z oknami podnoszono-przesuwnymi typu HS oraz żaluzje fasadowe. W projektowanych wnętrzach nieotynkowane stropy żelbetowe parteru (efekt betonu architektonicznego) zostaną zestawione z zabudową z naturalnego drewna dębowego.

ZOBACZ PROJEKT >>> 

Autorzy: Spacelab architekt Agnieszka Deptuła 

Skomentuj:

Prosta forma na narożnej działce. Dom w typie nowoczesnej stodoły [PROJEKT]