Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skład warszawskiego metra w świątecznej aranżacji

red

Po raz pierwszy warszawskie metro zdecydowało się na wprowadzenie świątecznej atmosfery do wnętrza jednego ze składów. Pociąg oklejony śnieżynkami i świątecznymi dekoracjami wjedzie na tory 6 grudnia.

Pociąg metra udekorowany na mikołajki
Pociąg metra udekorowany na mikołajki
Fot. UM Warszawa

Pociąg (na ten cel wybrano stary, produkowany jeszcze w ZSSR skład) w świątecznej aranżacji będzie kursował na trasie pierwszej linii metra do 6 stycznia 2018 r. Poręcze i uchwyty we wnętrzu wagonów przypominają czerwono-białe, cukrowe laski. Do aranżacji wybrano kolory kojarzone ze świętami Bożego Narodzenia: czerwień i zieleń oraz charakterystyczne wzory: płatków śniegu, rogów renifera, gałązek jemioły. 

O tym, że Metro Warszawskie szykuje świąteczny skład, poinformował wczoraj Urząd Miasta zamieszczając zdjęcia na swoim profilu facebook'owym. Poza kilkoma dostępnymi fotografiami z przygotowań szczegóły akcji nie są znane. Metro Warszawskie trzyma je w tajemnicy w ramach mikołajkowej niespodzianki dla pasażerów. Inauguracyjny kurs świątecznym wagonem o godz. 8.45 odbędzie się w środę. Pociąg ruszy ze stacji Wilanowska z wiceprezydent stolicy Renatą Kaznowską na pokładzie. 

Na najbliższy weekend planowana jest w Warszawie świąteczna iluminacja. Miasto zaświeci się tysiącem małych lamp i wypełni dekoracjami już 9 grudnia 2018 r. Przystrojone zostanie 20 km. ulic i placów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Skład warszawskiego metra w świątecznej aranżacji