Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Towarowa 39 - najwyższy obiekt mieszkalny w Poznaniu

KD

Ten budynek będzie położony w samym centrum miasta, tuż obok stacji Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich. W jego pobliżu znajdują się również centra handlowe, tj. Avenida Poznań i Stary Browar oraz park Karola Marcinkowskiego. Projekt obiektu mieszkalnego Towarowa 39 stworzyła Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Towarowa 39
Towarowa 39
Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich

Część wysoka i niska budynku

Najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu będzie się składać z części wysokiej 22-kondygnacyjnej o wysokości 73 m oraz części niskiej mającej 5 kondygnacji.

W części wysokiej, na trzech dolnych poziomach, znajdą się lokale usługowe i biura, powyżej zaś 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 140 m2 z balkonami, ogrodami zimowymi i panoramicznymi oknami.

We wszystkich przestrzeniach części niskiej zostaną rozmieszczone biura.

Pod obiektem znajdować się będzie hala garażowa ułatwiająca wygodne parkowanie w centrum z 230 miejscami.

Taras wśród zieleni na dachu

Na dachu budynku powstanie taras o powierzchni ok. 180 m2, na którym mieszkańcy będą mogli odpocząć wśród zieleni podziwiając fantastyczny widok na Poznań.

Ponadto na parterze przewidziano miejsce na przestronną siłownię. To świetna wiadomość dla przyszłych mieszkańców lubiących sport.

Kiedy zakończy się budowa obiektu - Towarowa 39?

Zakończenie budowy najwyższego budynku mieszkalnego w Poznaniu planowane jest na początek 2020 r. Inwestycję realizuje firma Ataner, która buduje w Poznaniu już od 26 lat. 

Skomentuj:

Towarowa 39 - najwyższy obiekt mieszkalny w Poznaniu