Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

20. edycja konkursu KOŁO - rozpoczęło się głosowanie Internautów na najpiękniejszą toaletę publiczną dla Słupska!

red.

Na 20., jubileuszową edycję konkursu KOŁO wpłynęło mnóstwo projektów prezentujących budynki z funkcją toalety publicznej dla Słupska. Już w czerwcu jury wybierze zwycięską koncepcję, która może mieć dużą szansę na realizację, ponieważ słupskie bulwary zostały objęte programem rewitalizacji. Tymczasem najlepsze projekty mogą wybierać Internauci - głosowanie ruszyło 22 maja i potrwa do 12 czerwca.

20. edycja konkursu KOŁO
20. edycja konkursu KOŁO
Fot.Konkurs KOŁO

Nowa miejska toaleta, która zwycięży w Konkursie KOŁO, może stanąć na bulwarach rzeki Słupi. Organizatorzy otrzymali ponad 200 zgłoszeń konkursowych, a spośród zakwalifikowanych prac najlepszy projekt wybrać mogą mieszkańcy z całego kraju. To wyjątkowa szansa, by wziąć czynny udział w miejskim życiu i docenić twórczość młodych projektantów. Wystarczy zagłosować na wybrany projekt opublikowany na stronie www.konkurskolo.pl – koncepcja, która zbierze największą liczbę głosów, otrzyma „Wyróżnienie Internautów” i atrakcyjną nagrodę.   

Słupskie bulwary to miejsce, w którym nie tylko spotykają się mieszkańcy miasta, ale także wypoczywają turyści. Ten wyjątkowy obszar ma potencjał, by zatętniło w nim życie - tak samo, jak dzieje się to na bulwarach w stolicy. Nasze jury już pracuje nad wyborem zwycięskich projektów, jednak bardzo ważne jest też, by swój głos wyrazili mieszkańcy, turyści, sympatycy Słupska

– mówi Justyna Zborowska, PR & Advertising Manager w grupie Geberit,  do której należy marka KOŁO.

W swojej koncepcji architekci i projektanci musieli wyeksponować zachowany fragment historycznego muru obronnego miasta i uwzględnić historyczny przebieg nieistniejących już murów. Oprócz funkcji ogólnodostępnej toalety, budynek miał zapewniać mieszkańcom dodatkowe udogodnienia, jak np. drobną gastronomią, stojak na rowery czy informator Urzędu Miasta. Tym razem uczestnicy mogli zaproponować też dowolne, dodatkowe funkcje obiektu, najlepiej odpowiadające na potrzeby mieszkańców.

Najważniejszym celem Konkursu KOŁO jest dążenie do faktycznej realizacji zwycięskiego projektu, która wiąże się z poprawą jakości życia mieszkańców oraz promocją twórczości młodych talentów. W tym roku nad oceną projektów pracuje jury złożone z wybitnych architektów i osób związanych z rozwojem przestrzeni Słupska. W jego skład wchodzą: 

* prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa;

* arch. Mirosław Zwolski – prezes SARP Słupsk;

* arch. Dariusz Herman – sędzia SARP Koszalin;

* arch. Maciej Araszkiewicz – Wydział Polityki Przestrzennej UM Słupsk;

* Paweł Krzemień – Referat Rewitalizacji w Wydziale Zarządzania Funduszami UM Słupsk;

* Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.  

Grand Prix w wysokości 20 000 PLN oraz trzy dodatkowe wyróżnienia to nie jedyne nagrody, jakie przewidzieli organizatorzy tegorocznej edycji konkursu. Uczestnicy zostaną docenieni również za najlepiej zaprojektowaną toaletę publiczną, zgodną z zasadami projektowania uniwersalnego, a także za najciekawszą funkcję dodatkową obiektu dla mieszkańców. Projektujący mogą wygrać też prestiżowy, miesięczny staż w Biurze Architektonicznym Kuryłowicz & Associates sp. z o.o w ramach nagrody „Debiut Roku”. 

Skomentuj:

20. edycja konkursu KOŁO - rozpoczęło się głosowanie Internautów na najpiękniejszą toaletę publiczną dla Słupska!