Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zdobył Grand Prix Nagrody Roku SARP!

KD

Kilka dni temu w Warszawie ogłoszono zwycięzców Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich. Laureatem Grand Prix tegorocznej edycji konkursu została siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach!

Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Fot. Jakub Certowicz

Zdaniem jury konkursu Nagrody Roku SARP obiekt WRiT Uniwersytetu Śląskiego zaprojektowany przez pracownie Grupa 5 Architekci, Bass Arquitectes oraz Małeccy Biuro jest najlepszą polską realizacją architektoniczną ubiegłego roku. Swoją decyzję uzasadnili w następujący sposób:

Nagrodę przyznano za wkład w rewitalizację śródmiejskich przestrzeni miast. Za wrażliwość i kreatywność w wykorzystaniu charakterystycznych dla miejsca materiałów - ceramiki; za plastyczną delikatność, która pozwala współistnieć architekturze różnych epok; za trafne uchwycenie i oddanie w architekturze charakteru i nastroju miejsca.

To już kolejne wyróżnienie dla tego projektu. Niedawno siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego otrzymała nagrodę Bryła Roku Jury za najlepszy budynek 2017 roku.

Na uroczystej gali wręczenia nagród SARP wyróżnione zostały też inne projekty.

W kategorii budynek mieszkalny jednorodzinny nagrodę otrzymali architekci z pracowni TOPROJEKT za Rudy Dom w Rudach.

Zwycięzcą w kategorii budynek oświaty zostało Przedszkole w Żorach-Kleszczówce, które również zaprojektowało studio architektoniczne TOPROJEKT.

Najlepszą realizacją w kategorii budynek specjalny okazał się Domowy szpital w Białej Podlaskiej. Projekt tego obiektu stworzyło Biuro Projektowe ARCH-DOM Ryszard Suchora, Henryk Dołęgowski.

Nagrodę Roku SARP za najlepszy polski obiekt architektoniczny ubiegłego roku, który został zrealizowany ze środków publicznych, otrzymała pracownia Ultra Architects za biurowiec przy ul. Za bramką w Poznaniu

Skomentuj:

Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zdobył Grand Prix Nagrody Roku SARP!