Renaissance Warsaw Airport Hotel - luksusowy hotel tuż przy lotnisku według projektu JEMS Architekci

red.

Niezwykłe spotkanie aeronautyki z polskim modernizmem - tak opisaćmożna pierwszy w Polsce, pięciogwiazdkowy hotel Renaissance (markanależy do Marriott International), zlokalizowany przy Lotnisku im.Fryderyka Chopina. Obiekt został otwarty pod koniec kwietnia.

Renaissance Warsaw Airport Hotel
Renaissance Warsaw Airport Hotel
Fot.JEMS Architekci

Bryła budynku zestawiona jest z gładkich, czarnych, „bezszwowo” łączonych płaszczyzn, które mogą kojarzyć się z sylwetkami niewykrywalnych przez radary samolotów. Inspirowane lotniczą techniką podejście do sposobu ukształtowania bryły budynku znalazło swoją kontynuację w rozwiązaniu technicznym fasady. Bezpośrednie sąsiedztwo lotniska spowodowało konieczność uwzględnienia odpowiedniego poziomu izolacyjności akustycznej elewacji. Dlatego w części hotelowej zastosowano okna z zewnętrznymi szybami „doklejonymi” do elewacji przed oknami wewnętrznymi. Dzięki tym rozwiązaniom Renaissance Warsaw Airport Hotel doskonale odnajduje się w
industrialnej architekturze warszawskiego portu lotniczego.

Stworzyliśmy koncepcję budynku nieco odrealnionego, przy jednoczesnym uwzględnieniu utylitarnych wartości, jakimi powinien się odznaczać współczesny obiekt hotelowo-konferencyjny

– mówi Andrzej Sidorowicz, jeden z autorów projektu architektonicznego
hotelu.

Gładka „skóra” grafitowej elewacji, w którą „obleczono” budynek, skontrastowana została z jasną, gładką, drewnianą okładziną ścian, podcieni i stropów wyeksponowanych widokowo stref parteru. Zabieg ten ma na celu stworzenie atmosfery gościnności i ciepła. Goście hotelowi, przechodząc z lotniska do hotelu, przenoszą się niejako do odmiennego, zaskakującego nieformalnym, domowym klimatem świata.

Zaprojektowane przez biuro JEMS Architekci główne wnętrza hotelu – hole i restauracja – inspirowane są dorobkiem polskiego modernizmu lat 50. i 60. oraz architekturą dawnego Międzynarodowego Dworca Lotniczego. Łamane formy, szlachetne w swojej surowości materiały – drewno i beton, geometria sklepień i antresoli oraz charakterystyczne detale dekoracyjne dodają hotelowi modernistycznego ducha.

Renaissance Warsaw Airport Hotel dysponuje 225 pokojami, w tym 11 luksusowymi apartamentami. Do dyspozycji gości jest także basen, sauny, strefa fitness i strefa SPA. W hotelu znajduje się 7 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m2. Sala balowa pomieści 350 osób, a restauracja Challenge’32 może ugościć 123 osoby. Wnętrza pokojów hotelowych, sal konferencyjnych i strefy rekreacyjnej hotelu zaprojektowane zostały przez Towarzystwo Projektowe.

Skomentuj:

Renaissance Warsaw Airport Hotel - luksusowy hotel tuż przy lotnisku według projektu JEMS Architekci