Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Plebiscyt na nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich

WG

Jak powinna nazywać się nowa ulica, która stanie się częścią Browarów Warszawkich? Echo Investment wspólnie z Muzeum Warszawy wytypowało trzy propozycje zaczerpnięte z historii tego miejsca.

Nowa ulica w Browarach Warszawskich
Nowa ulica w Browarach Warszawskich
Fot. mat. prasowe

Browary Warszawskie to jedna z najbardziej oczekiwanych stołecznych inwestycji. Projekt kompleksu powstał w pracowni JEMS Architekci. Teren jednego z największych niegdyś browarów Europy jest ważną częścią historii Warszawy. 

Nowa ulica na Woli

Inwestycja to nie tylko budynki pełniące różnorodne funkcje, ale także zielone skwery i nowo wytyczone ulice. Nazwy ulic to ostatnio sprawa problematyczna. Inwestor Echo Investment postanowił oddać głos internautom. 8 czerwca ruszył plebiscyt, w którym to mieszkańcy mają możliwość wyboru nazwy ulicy, która stanie się częścią nowych Browarów Warszawskich.

Browary Warszawskie - projekt kompleksu powstał w pracowni JEMS Architekci
Browary Warszawskie - projekt renowacji i rozbudowy kompleksu powstał w pracowni JEMS Architekci
mat. prasowe

Nowa ulica Browarów Warszawskich łącząca ulicę Grzybowską i Krochmalną powinna mieć swój niepowtarzalny charakter. Każdego dnia będą nią przejeżdżać i spacerować mieszkańcy miasta pracujący lub mieszkający w tej części Woli, jak też i goście chcący skorzystać z kawiarni, restauracji czy sklepików. Zależy nam, aby to właśnie warszawiacy mieli wpływ na to miejsce, dlatego zapraszamy wszystkich do głosowania. Do wybrania najlepszej nazwy zachęcą też lubiani artyści – Kasia Nosowska i Eldo, a całej akcji patronuje Muzeum Warszawy.

–  mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Ulica rozpoczyna się przy Bramie Browarów, czyli ulicy Grzybowskiej i połączy ze sobą biurową i mieszkalną część nowego kwartału miejskiego. Przy części mieszkaniowej spotka się z ulicą Krochmalną

Nazwa z historią

Echo Investment wspólnie z kuratorami Muzeum Warszawy wytypował trzy propozycje nazwy dla nowej ulicy. Każda z nich została osadzona w historii Browarów i jest nawiązaniem do wolskiego dziedzictwa.

  • Ulica Sfinksów Warszawskich?

Wizerunek sfinksa, przez niemal sto lat widniał na etykietach piwa warzonego na Woli. Egzotyczny symbol był odzwierciedleniem dwóch figur, które strzegły wejścia do warzelni Haberbuscha i Schielego oraz ich sekretnych receptur. 

  • Ulica Haberbuscha i Schielego?

Błażej Haberbusch i Konstaty Schiele tworzyli spółkę, która na początku XX w. zarządzała największym warszawskim browarem. Duet browarników cechowały odwaga, nieszablonowe myślenie i szukanie innowacji.  

  • Ulica Wolskiej Krachli? 

Piwo w krachli, czyli szklanej butelce zamykanej porcelanowym korkiem, podbiło serca mieszkańców Warszawy. Słynny "habersbuszek" na długo zatrzymywał swój aromat. Krachla, choć zaczerpnięta z Austrii, to właśnie od wolskich browarników rozpoczęła swoją karierę w Polsce.

Dwa tygodnie na oddanie głosu

Plebiscyt będzie trwało od 8 do 29 czerwca. Głos na nazwę ulicy, która najlepiej łączy historię Browarów Warszawskich z duchem nowego kwartału miasta, można oddać na stronie www.twojaulica.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Plebiscyt na nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich