Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Unikalny koncept IMPLANT autorstwa Jakuba Szczęsnego powstanie jeszcze w tym roku

KD

Jesienią tego roku spółka Nowa Epoka Handlu otworzy swoją flagową inwestycję IMPLANT - trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni. Koncept wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, technicznymi i realizacyjnymi. Zaprojektował go architekt Jakub Szczęsny.

IMPLANT
IMPLANT
Fot.Jakub Szczęsny

Nowocześnie zaprojektowane kontenery powstaną na działce o powierzchni ponad 10 tys. m kw. przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie. Do dyspozycji najemców przewidziano blisko 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Trzypoziomowy obiekt został podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną – z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczno-kulturalne. W tym miejscu będą się odbywały warsztaty, wystawy i prelekcje.

- Chcemy aby IMPLANT oprócz celów komercyjnych pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. IMPLANT to nasze dziecko i chcemy aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł. Budujemy przyjazne lokalnej społeczności miejsce z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby lokalnej społeczności. To nie nasze miejsce. To wspólne miejsce które dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej

- mówi Łukasz Koziński – Prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Inspiracją projektową dla architekta Jakuba Szczęsnego były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Inwestycja oprócz oryginalnego projektu, będzie się też wyróżniać innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Warto podkreślić, że obiekt przy ulicy Chmielnej 75 w dużej części będzie składał się z powierzchni typu pop-up store, zaplanowanych dla około 80 najemców. 

W koncepcie IMPLANT będzie można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Ponadto przewidziano tez specjalną, wydzieloną strefę dla dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych.

Skomentuj:

Unikalny koncept IMPLANT autorstwa Jakuba Szczęsnego powstanie jeszcze w tym roku