Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

WILDANOVA - stylowa inwestycja w centrum Poznania

red.

Poznańska Wilda to dzielnica, która w ciągu ostatniego 10-lecia przechodzi spektakularną metamorfozę - kiedyś miała robotniczy charakter, dziś staje się stylowym centrum miasta, nie tracąc zabytkowego charakteru. Najlepszym przykładem doskonałej rewitalizacji starej kamienicy jest inwestycja WildaNova.

WILDANOVA
WILDANOVA
Fot.Jacek Jedliński, Biuro Projektowo Techniczne

Ze względu na zachowaną w bardzo dużym stopniu historyczną zabudowę, Górna Wilda wyróżnia się na tle innych dzielnic Poznania niepowtarzalnym charakterem i urokiem. Chętnie wybierają tę lokalizację osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta. To także lokalizacja interesująca dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość, która będzie atrakcyjna dla wynajmujących, a także rokuje na wzrost wartości w ciągu najbliższych lat.

WildaNova znajduje się 10 minut spacerem od dworca Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Blisko stąd do galerii Stary Browar oraz
spacerowych terenów wzdłuż Warty. To zrewitalizowana zabytkowa kamienica z 1910
roku przy ul. Wierzbięcice 30. W ramach projektu „Zielone Wierzbięcice” wkrótce
wyremontowana będzie jej nawierzchnia i chodniki,wymienione też zostaną tory
tramwajowe, między którymi znajdzie się trawnik.

Każda kamienica jest niepowtarzalna, a każde mieszkanie w niej jest wyjątkowe, ma unikalny charakter. WildaNova ma centralną, świetnie skomunikowaną lokalizację w mieście, widok z okna, dobre doświetlenie, balkony lub okna balkonowe, piękne balustrady, windę w głównym budynku, odtworzone piękne elementy historyczne – mógłbym długo wyliczać. Poza tym są sklepy i usługi przy głównej ulicy i urokliwych uliczkach bocznych odchodzących od „kręgosłupa” Wildy: ulicy Wierzbięcice. To jedna z głównych różnic, wielka zaleta w porównaniu z mieszkaniami w nowoczesnychosiedlach, najczęściej położonych z dala od tkanki miejskiej Poznania

- zaznacza Jacek Jedliński z Biura Projektowo Technicznego, architekt odpowiedzialny
za projekt renowacji kamienicy WildaNova.

Inwestycja oferuje także ciekawe, innowacyjne wykorzystanie zabytkowej przestrzeni:
w ofercie jest kilka „low-loftów”, czyli lokali w przyziemiu budynku od strony podwórza oraz frontu budynku. Każdy z nich ma okna balkonowe, odkryte fragmenty oryginalnej cegły oraz mikroogródek i prywatne wejście. Perfekcyjnie można je zaaranżować w modnym stylu „industrialnym” zwłaszcza, że lokale WildaNova mają ok. 3,5 m wysokości. Lokale – jest ich 69 - są niewielkie – od 17 do 34 m kw., jest to więc doskonała propozycja na pierwsze mieszkanie lub nieduże biuro. Jest też jeden unikalny lokal o powierzchni 123 m kw. W większości mieszkań odkryto fragmenty oryginalnych cegieł, co nadaje wnętrzom stylowy nastrój.

WildaNova zostanie oddana do użytku w I kwartale 2019, ale wiele lokali jest już
kupionych lub zarezerwowanych. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem
Konserwatora Zabytków Miasta Poznania.

Skomentuj:

WILDANOVA - stylowa inwestycja w centrum Poznania