Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ruszyła 20. edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro

Materiały prasowe

Do konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, można zgłosić wszystkie realizacje architektoniczne bez względu na skalę oraz rodzaj, mogą być to budynki użyteczności publicznej, domy jednorodzinne, osiedla, skwery, place, parki - każdy obiekt, który wzbogaca przestrzeń miasta Poznania. Tylko od was zależy, która realizacja zdobędzie tytuł najlepszego obiektu w Poznaniu za rok 2017!

Statuetka im.Jana Baptysty Quadro
Statuetka im.Jana Baptysty Quadro
Fot.Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu

Swoje nominacje może zgłosić każdy: mieszkańcy, turyści, architekci czy inwestorzy. Warunkiem zgłoszenia obiektu jest jego oddanie do użytku w 2017 roku oraz jego lokalizacja w granicach Miasta Poznania.

Zgłoszenia do konkursu należy złożyć do 30 czerwca poprzez elektroniczny formularz, dostępny na stronie internetowej: www.poznan.sarp.org.pl w zakładce Konkurs Jana Baptysty Quadro - formularz zgłoszeniowy lub w sekretariacie SARP, Stary Rynek 56 .

Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się w październiku w ramach obchodów Światowego Dnia Architekta.

Nagrodę im. Jana Baptysty Quadro Zarząd Miasta Poznania ustanowił w kwietniu 1999 r. Nagroda jest przyznawana autorowi lub zespołowi autorów za zrealizowany na terenie Poznania, w roku poprzedzającym przyznanie nagrody, projekt architektoniczny, uznany za najlepszy spośród zgłoszonych. Nagroda jest formą uhonorowania szczególnie wartościowych dokonań twórczych w zakresie architektury oraz kształtowania przestrzeni i klimatu miasta. Nazwa nagrody nawiązuje do tesyńskiego architekta epoki renesansu - Jana Baptysty Quadro działającego głównie w Poznaniu.

Skomentuj:

Ruszyła 20. edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro