Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Żoliborz Artystyczny otrzymało Nagrodę im. Barbary i Stanisława Brukalskich

red.

Żoliborz Artystyczny, osiedle zrealizowane przez Dom Development S.A otrzymało Nagrodę im. Barbary i Stanisława Brukalskich za najlepszą architekturę Żoliborza w latach 2014-2017, w kategorii nowa inwestycja. Wyróżnienie zostało przyznane przez Stowarzyszenie Żoliborzan - organizatora konkursu.

Żoliborz Artystyczny
Żoliborz Artystyczny
Fot.Dom Development

Osiedle Żoliborz Artystyczny, które zaprojektowała pracownia Mąka Sojka Architekci to 13 budynków mieszkalnych liczących ponad 1600 lokali, wyróżniających się ciekawymi formami artystycznymi tj. murale, rzeźby, rysunki czy instalacje.

Jury konkursu, w którego składzie znaleźli się m.in. architekci, pracownicy naukowi i miłośnicy dzielnicy, nagrodziło Żoliborz Artystyczny za dobrze rozplanowany układ urbanistyczny osiedla, wysokie walory formy architektonicznej oraz elementy sztuki doskonale wpisujące się w przestrzeń publiczną. Ponadto  jurorzy docenili walor edukacyjno-poznawczy osiedla, przywracający pamięć o artystach żoliborskich.

- Nagroda przyznana przez Stowarzyszenie Żoliborzan, osoby tak silnie związane z tą dzielnicą to dla nas ogromny zaszczyt. Żoliborz zasługuje na architekturę uwydatniającą największe jego atuty i takie było założenie przy tworzeniu wieloetapowego osiedla Żoliborz Artystyczny. Liczne prace artystów na terenie inwestycji wnoszą wartość estetyczną, ale także umiejętnie łączą tradycję z dziełami współczesnych artystów, nawiązujących do historii dzielnicy i słynnych Żoliborzan. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej społeczności

– mówi Radosław Bieliński, Dyrektor ds. Komunikacji, Rzecznik Prasowy Dom Development S.A. oraz Prezes Fundacji Dom Development City Art.

Nagroda im. Barbary i Stanisława Brukalskich promuje Żoliborz jako dzielnicę umiejętnie łączącą współczesność i tradycję, jest także uhonorowaniem pamięci Państwa Brukalskich – awangardowych architektów, którzy mieli ogromny wpływ na  styl i charakter architektoniczny Żoliborza w czasach międzywojennych i powojennych.

Skomentuj:

Osiedle Żoliborz Artystyczny otrzymało Nagrodę im. Barbary i Stanisława Brukalskich