Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fabryka Wyrobów Drewnianych - przykład kreatywnego podejścia do projektowania budynków przemysłowych

KD

Fabryka Wyrobów Drewnianych to projekt wielofunkcyjnego obiektu przemysłowego, który charakteryzuje się minimalistyczną architekturą i oryginalnymi rozwiązaniami. Najważniejszymi elementami budynku jest pięć sekcji funkcjonalnych bezpośrednio nawiązujących do pięciu białych płatków gruszy. Za tę realizację odpowiedzialna jest pracownia BXBstudio.

Fabryka Wyrobów Drewnianych
Fabryka Wyrobów Drewnianych
Fot.BXBstudio

Fabryka Wyrobów Drewnianych wkrótce stanie się nową siedzibą prężnie rozwijającej się firmy. Pretekstem ideowym dla tego projektu stało się drzewo gruszy, które jest dla inwestora ważnym elementem kompozycyjnym, symbolicznym i znaczeniowym.

Budynek przemysłowy tworzy pięć sekcji funkcjonalnych, które pod względem wizualnym nawiązują do pięciu białych płatków kwiatu gruszy. Poszczególne sekcje zostały ułożone na planie okręgu i tworzą reprezentacyjny, wewnętrzny dziedziniec - serce całego układu.

Przeszklone elewacje dziedzińca wykończono indywidualnie zaprojektowaną dwuwarstwową, transparentną, drewnianą fasadą, która zostanie wykonana w ramach możliwości produkcyjnych fabryki. Warto podkreślić, że drewniane elementy budynku, jak i betonowe płyty znajdujące się na dziedzińcu będą nawiązywać do idei pięciokątów i lekkich płatków kwiatu gruszy.

Architekci z pracowni BXBstudio tworząc projekt zainspirowali się też pracą stolarzy, którzy w głównej mierze będą tworzyć nową Fabrykę Wyrobów Drewnianych. W ten sposób we wnętrzach znajduje się mnóstwo elementów wykonanych z drewna. Pozostałe elementy kompozycji zachowują czystą, biało-szarą tonację, ustępując pierwszeństwa szlachetności surowca.

Skomentuj:

Fabryka Wyrobów Drewnianych - przykład kreatywnego podejścia do projektowania budynków przemysłowych