Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sukkot - let's built a tent! - międzynarodowe warsztaty architektoniczne dla studentów

Materiały prasowe

Sukkot - let's built a tent! to druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów architektonicznych dla studentów z okazji żydowskiego święta Sukkot, organizowanych przez SARP Poznań oraz Stowarzyszenie Kolektyw 1a przy wsparciu merytorycznym Poznańskiej Gminy Żydowskiej. Warsztaty odbędą się od 23 do 31 sierpnia br. w Poznaniu. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom warsztatów i Poznaniakom, tradycji i kultury żydowskiej w nowoczesnej i otwartej formie.

Sukkot - let's built a tent!
Sukkot - let's built a tent!
Fot.SARP Poznań

Święto Sukkot zwane też Świętem Szałasów jest jednym z najradośniejszych w żydowskim kalendarzu. Rozpoczyna się 15 dnia Tishri, piątego dnia po Jom Kippur (w roku 2018 od 23 do 30 września) i trwa w Izraelu siedem dni, w diasporze osiem. Nazwa Sukkot pochodzi z języka hebrajskiego, oznacza szałas lub namiot i upamiętnia czterdziestoletnią wędrówkę Żydów przez pustynię do Ziemi Obiecanej. W każde święto Sukkot wyznawcy judaizmu budują szałasy, w których według tradycji przez czas świąteczny powinni mieszkać lub jeśli jest to niemożliwe spożywać chociaż jeden posiłek dziennie. Dziś tradycja ta choć ciągle jest kultywowana to rzadko rodziny budują szałas indywidualnie, zazwyczaj przedstawiciele lokalnej wspólnoty tworzą wspólny szałas, w którym razem uroczyście kultywują tradycję tego święta.

W warsztatach Sukkot - let's built a tent! weźmie udział 36 studentów kierunków projektowych z Polski, Niemiec oraz Izraela, którzy pracując w niewielkich międzynarodowych grupach roboczych prowadzonych przez tutorów - uznanych młodych projektantów będą mieli za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu współczesną interpretację tradycyjnego szałasu na żydowskie święto Sukkot.

Oprócz warsztatów odbędzie się także szereg wydarzeń otwartych dla uczestników oraz mieszkańców miasta Poznania: wykłady m.in. o świecie Sukkot, o architekturze mieszkaniowej Polski, Niemiec i Izraela, czy o poznańskiej dzielnicy żydowskiej.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.sukkotletsbuiltatent.com do 10 lipca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 12 lipca.

Skomentuj:

Sukkot - let's built a tent! - międzynarodowe warsztaty architektoniczne dla studentów