Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe biuro marki VOX - przestrzeń daleko odbiegająca od skojarzeń o klasycznym miejscu pracy

KD

Zespół marki VOX rozpoczął pracę w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. Na trzech piętrach połączono tu w harmonijną strukturę wiele nowoczesnych rozwiązań przestrzennych i funkcjonalnych. Za projekt nowych przestrzeni biurowych odpowiada Maciej Bidermann z pracowni Bidermann+Wide.

Nowe biuro marki VOX
Nowe biuro marki VOX
Fot.Bidermann+Wide

Jednym z głównych celów projektu było zintegrowanie zespołów trzech spółek VOX, dotychczas pracujących w różnych budynkach. Nowe biuro marki VOX jest teraz miejscem, które uwzględnia indywidualne preferencje pracowników i zapewnia im dużą swobodę w wielu obszarach związanych z realizacją firmowych zadań. 

- Punktem wyjścia naszej pracy było zrozumienie VOX i jego idei wyrażonej hasłem: wolność zaczyna się w domu. Już po kilku spotkaniach z częścią zespołu i uświadomieniu sobie jaką energię wniosą do budynku, stało się dla nas jasne, że należy na nowo zdefiniować dla nich większość funkcji klasycznej przestrzeni biurowej. Kolejnym poziomem wyzwania był fakt, że VOX to firma z branży wyposażenia wnętrz, czyli poprzeczka postawiona wysoko. A esencją wyjątkowych potrzeb i dużej świadomości przestrzeni była bardzo konkretna wizja właściciela VOX, Piotra Wita Voelkel, który chciał sprezentować swojemu zespołowi możliwie jak najlepszą przestrzeń do codziennej pracy

– opowiada Maciej Bidermann z pracowni Bidermann+Wide.

Do wyposażenia całego wnętrza wykorzystano meble z asortymentu VOX. Na pierwszym poziomie biura w jego centralnym punkcie znajduje się  „domowy salon” – miejsce, w którym można testować produkty VOX, ale przede wszystkim przyjmować gości oraz organizować spotkania ze współpracownikami. W nowych przestrzeniach biurowych stworzono również kilka nowatorskich formatów sal m.in. salę kinową czy 15-minutowe laboratorium szybkich idei. Ciekawym rozwiązaniem są zaprojektowane wyciszone wnęki do rozmów telefonicznych i wiele poukrywanych, a zarazem otwartych przestrzeni do pracy.

Ponadto na wszystkich piętrach powstały otwarte kuchnie z ekspresem i stołami, w naturalny sposób łączące aktywności biurowe z przyjemnościami. Dla pracowników, którzy będą potrzebować wyciszenia i skupienia przygotowano łóżko 4 YOU z baldachimem oraz specjalną salę do air jogi.

Na ścianach w ciągach komunikacyjnych widnieją cytaty i sentencje przyświecające marce VOX w codziennej pracy. Rdzeniem całego budynku jest winda, która łączy piętra biurowe ze znajdującym się na parterze salonem sprzedaży VOX. Dzięki temu każdy stworzony w biurze pomysł można łatwo skonfrontować z klientami.

Skomentuj:

Nowe biuro marki VOX - przestrzeń daleko odbiegająca od skojarzeń o klasycznym miejscu pracy