Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Powstanie nowy etap osiedla Żoliborz Artystyczny

KD

Pomiędzy ulicami Powązkowską i Przasnyską w Warszawie powstanie nowy etap osiedla Żoliborz Artystyczny, znanego i wielokrotnie nagradzanego za unikalną architekturę i koncepcję wpisującą się w styl Żoliborza. Projekt inwestycji wykonała pracownia HRA Architekci.

Kolonia Anny Jantar
Kolonia Anny Jantar
Fot.Dom Development S.A.

Nowy etap osiedla Żoliborz Artystyczny - Kolonię Anny Jantar, będzie tworzyć budynek o kaskadowej strukturze posiadający od 5 do 8 pięter. Kluczową ideą tej realizacji jest stworzenie otwartej przestrzeni miejskiej z licznymi, ogólnodostępnymi pasażami, placami i punktami usługowymi.

Nowoczesną architekturę osiedla, o prostych elewacjach, dopełniać będą liczne dzieła sztuki tworzone przez uznanych, współczesnych artystów. W kolonii Anny Jantar na pewno pojawią się prace artysty wykorzystującego technologiczne nowinki w sztuce - Rafała Dominika, takie jak: neon ,,Słońce’’ (poświęcony dorobkowi artystycznemu piosenkarki), który powstanie na elewacji budynku od strony ul. Rydygiera i Przasnyskiej oraz instalację artystyczną ,,Promienie’’ w przejściu bramowym.

Głównym punktem osiedla stanie się Plac Andrzeja Wajdy z oczkiem wodnym oraz kawiarniami i restauracjami, który dzięki ogólnodostępnemu pasażowi aktora Zbigniewa Zapasiewicza będzie łączyć się z ulicą Powązkowską. Docelowo w kolonii Anny Jantar rozmieszczone zostaną także nowoczesne place zabaw, pełne zieleni wewnętrzne dziedzińce i punkty usługowe integrujące lokalną społeczność.

- Nowa odsłona Żoliborza Artystycznego to kontynuacja inwestycji cenionej przez mieszkańców i miłośników Żoliborza oraz wielokrotnie nagradzanej. Nowy projekt, podobnie jak wcześniejsze etapy Żoliborza Artystycznego, będzie się wyróżniał artystycznym charakterem i półotwartymi przestrzeniami. Architektura przeplatająca się ze sztuką i liczne rozwiązania funkcjonalne, integrujące mieszkańców pozwolą nam stworzyć kolejny, ważny punkt na mapie Warszawy. Inspiracją do stworzenia tego miejsca była i nadal jest historia dzielnicy i słynnych Żoliborzan. Niebanalna estetyka Żoliborza Artystycznego realizowanego od 2013 roku tworzy unikalną atmosferę

- powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development.

W kolonii Anny Jantar powstanie 261 lokali mieszkalnych i 12 lokali usługowych. W budynku znajdzie się 220 przestronnych i funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 30,70 mkw. do 164,62 mkw. oraz 41 penthouse’ów o metrażach od 58,09 mkw. do 161,88 mkw. Lokale będą posiadać loggie, tarasy lub balkony w cenie mieszkania. Planowo obiekt mieszkalny ma zostać oddane do użytku pod koniec 2019 roku.

Skomentuj:

Powstanie nowy etap osiedla Żoliborz Artystyczny