Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Liberty Tower - nowy wieżowiec w Warszawie [WIZUALIZACJE]

Redakcja Pressland

140-metrowa wieża mieszkalna z kaskadowym dachem powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Wieżowiec Liberty Tower zaprojektowała amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica.

Liberty Tower w Warszawie
Liberty Tower w Warszawie
mat. prasowe Golub GetHouse

W drugim kwartale 2020 roku ruszy budowa wieżowca Liberty Tower - najnowszej inwestycji Golub GetHouse. Będzie to 41-piętrowy budynek z 9-kondygnacyjnym podium, pod którym umiejscowiony zostanie garaż podziemny. Za projekt architektoniczny odpowiada amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica, której będzie to pierwsza realizacja w Polsce. Lokalnym partnerem zostało biuro projektowe Epstein.

 

Liberty Tower w Warszawie
Liberty Tower w Warszawie
Mat. prasowe Golub GetHouse

Apartamenty na wynajem i hotel

W wieżowcu znajdzie się blisko 500 wykończonych apartamentów o podwyższonym standardzie, o powierzchni od 36 m kw. do 125 m kw. Przeznaczone będą one na długoterminowy najem. Na 10 i 11 piętrze Liberty Tower będzie specjalna strefa dla wszystkich mieszkańców. Znajdą się tu m.in. centrum fitness, strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu oraz otwarta kuchnia. Dodatkowo na dachu podium wieży zaprojektowano duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektur i strefami BBQ.

9-kondygnacyjne podium zajmie czterogwiazdkowy hotel jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie. Będzie tu 267 pokoi, centrum konferencyjne, strefa fitness, restauracja, lobby bar oraz dedykowane strefy spotkań.

 

Liberty Tower w Warszawie
Liberty Tower w Warszawie
Fot.: mat. prasowe Golub GetHouse

Z szacunkiem do historii

W ramach inwestycji, odrestaurowane zostaną sąsiadujące zabudowania o charakterze historycznym. Działka na której stanie Liberty Tower sąsiaduje z zabytkowymi fragmentami murów i bramy getta warszawskiego wraz z “domem Duschika”, pozostałym po działającej tu od lat. 70. XIX w. fabryce wyrobów żelaznych “Duschik & Scholze”. Dom zostanie zrewitalizowany, a 7-piętrowa kamienica od strony ul. Żelaznej odbudowana. Nad wszystkimi działaniami czuwać będzie Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał 2023 roku.

Skomentuj:

Liberty Tower - nowy wieżowiec w Warszawie [WIZUALIZACJE]