Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty Księcia Witolda - nowa inwestycja we Wrocławiu

Redakcja Pressland/WG

Apartamenty Księcia Witolda to nowa inwestycja grupy Dom Development. 5-piętrowy budynek stanie w centrum Wrocławia, nad brzegiem Odry, na wyspie Kępa Mieszczańska. Zaprojektowali go architekci z pracowni Dziewoński-Łukasiewicz.

Apartamenty Księcia Witolda we Wrocławiu.
Apartamenty Księcia Witolda we Wrocławiu.
Mat. Dom Development

Założeniem projektu inwestycji było stworzenie obiektu, który wpisze się w estetykę zabudowy tej części Wrocławia. Apartamentowiec ma łączyć nowoczesną architekturę z elementami charakterystycznymi dla stylowej, miejskiej kamienicy. Zwraca uwagę jasnoszara przeszklona elewacja z ciemniejszymi zdobieniami przy balkonach. W budynku zastosowane będą m.in. dekoracyjny tynk strukturalny, płyta klinkierowa w kolorze antracytowym, czy stalowe przesłony na tarasach.

Nowoczesny, elegancki projekt tworzy harmonijną całość ze śródmiejską, zabytkową zabudową. W ciągu dnia apartamenty - o dużych oknach - będą wypełnione światłem słonecznym. Wieczorami unikalny nastrój stworzy przemyślane oświetlenie tarasów, dziedzińca i ścieżek, współgrające z nocną panoramą centrum Wrocławia. W sercu Wrocławia mieszkańcy będą mogli odpoczywać, bawić się i pracować, korzystając z uroków miasta

– mówi Iwona Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.

Znakiem rozpoznawczym inwestycji będą półotwarte dziedzińce wychodzące bezpośrednio na bulwary Odry. Koncepcja bulwarów sąsiadujących z nowo budowanymi apartamentami została opracowana wspólnie przez Dom Development i Urząd Miasta Wrocław. Nowa część bulwarów, w kosztach których deweloper również partycypuje, zostanie zrealizowana przez miasto Wrocław. 

W Aparatamentach Księcia Witolda będzie 128 mieszkań (o zróżnicowanych metrażach z dużymi tarasami lub balkonami) oraz 10 lokali usługowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2020 roku.

Apartamenty Księcia Witolda we Wrocławiu
Apartamenty Księcia Witolda we Wrocławiu
Mat. Dom Development

Skomentuj:

Apartamenty Księcia Witolda - nowa inwestycja we Wrocławiu