Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baseny w Parku Kulturowym w Powsinie w nowej odsłonie

Redakcja Pressland/WG

Basen w Parku Kultury w Powsinie istnieje od 1958 roku. Ostatnio doczekał się metamorfozy z prawdziwego zdarzenia. Wyremontowano, zmodernizowano i od nowa zaaranżowano teren obiektu, czyniąc z niego atrakcyjny kompleks rekreacyjno-basenowy dla 800 osób. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia rpsarchitekci.

Kompleks basenowo-rekreacyjny w Powsinie.
Kompleks basenowo-rekreacyjny w Powsinie. Leżaki pod pergolami.
Fot. mat. Moris Polska

Spędzenie lata w nagrzanym, betonowym mieście nie jest kuszącą perspektywą. No chyba, że nad zewnętrznym basenem. Kolejny taki obiekt doczekał się właśnie renowacji.  Basen zewnętrzny w stołecznym Parku Kultury w Powsinie zyskał od tego sezonu nowe oblicze. Projekt kompleksu powstał w pracowni rpsarchitekci.  Przebudowę wykonała warszawska firma Moris Polska.

Kompleks rekreacyjno-basenowy w Powsinie obejmuje basen sportowy (wymiary: 25 x 12,5 m; głębokość: od 0,9 do 1,9 m) ze zjeżdżalnią , brodzik dla dzieci (głębokość od 0,2 do 0,4 m), wodny plac zabaw, sekcje wodotrysków, suchy plac zabaw dla dzieci, budynek szatni, budynek techniczny, ławki z zadaszeniami, pergole i anatomicznie wyprofilowane leżaki stacjonarne z drewna. Wszystkie atrakcje dla dzieci są oddzielone od basenu sportowego tak, aby nie istniało zagrożenie wpadnięcia dziecka do głębokiej wody.

Projekt kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Powsinie przygotowała firma rpsarchitekci.
Projekt kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Powsinie przygotowała firma rpsarchitekci.
Mat. prasowe

Przebudowa całego kompleksu przebiegała od października ubiegłego roku. Obecnie uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Użyto tu dużo drewna - pojawiły się drewniane pergole, nowe ławki i leżaki. Niecka wokół części sportowej zabudowana została deskami kompozytowymi. W części mokrej dla dzieci zastosowano bezpieczną i antypoślizgową nawierzchnię EPDM. Cały kompleks otoczony jest zielenią, pojawiło się także dużo nowych zasadzeń.

W ramach projektu całkowicie zmodernizowano budynek szatni – niegdyś koedukacyjnych. Obecnie jest tam 50 szatni męskich i 50 damskich, jak również szatnia dla osób niepełnosprawnych. O tych ostatnich zadbano szczególnie, instalując specjalną windę do basenu sportowego.

Remont kompleksu w Powsinie kosztował 9,5 mln zł. Otwarcie planowane jest na sobotę 29 czerwca 2019 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Baseny w Parku Kulturowym w Powsinie w nowej odsłonie