Nie czekaj, zgłoś swoją zieleń! Warszawa w kwiatach i zieleni
Tylko do 17 lipca można zgłaszać swoje obiekty zielone do udziału w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Jury konkursu wybierze najlepsze zgłoszenia w trzech kategoriach: Człowiek, Sąsiedzi, Firma/Instytucja, wskaże też laureata nagrody specjalnej im. Stefana Starzyńskiego. Wyniki konkursu poznamy na gali finałowej 28 sierpnia 2016 roku.
Do udziału w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni można zgłosić każdy rodzaj zieleni: zioła na parapecie, kwiaty ozdobne, własne ogródki warzywne czy ukwiecone balkony lub miejsca pracy. Ważne jest nowoczesne, ekologiczne myślenie o zieleni w domu i w mieście. Jury bierze pod uwagę przede wszystkim widoczność uprawianej zieleni z ulicy czy podwórza, oraz walory estetyczne. Laureatów wskaże jury powołane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Jury wyłoni najlepsze zgłoszenia w trzech kategoriach: Człowiek – dla zieleni uprawianej indywidualnie, Sąsiedzi – dla obiektów pielęgnowanych wspólnie oraz Firma/Instytucja – dla firm dbających o zieleń w przestrzeni pracy. Jury przyzna nagrodę specjalną im. Stefana Starzyńskiego, swoje nagrody przyzna też Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
W skład Jury wchodzą: Piotr Czaja – architekt, redaktor naczelny serwisu bryla.pl, autor bloga Zielonista, Agnieszka Dragon – organizatorka wydarzeń kulturalnych, realizuje projekt „Warszawscy działkowcy” w ramach Laboratorium Pomysłów „ę”, Anna Landowska – redaktor naczelna magazynów „Magnolia” oraz „Niezbędnik ogrodnika”, dr inż. Monika Joanna Latkowska – Katedra Roślin Ozdobnych, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, Dorota Szubierajska – kurator działu roślin ozdobnych i rosarium Ogrodu Botanicznego UW, a także przedstawiciele organizatorów konkursu: Renata Kuryłowicz – pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw Zarządzania Zielenią Miejską oraz Barbara Waszak i Paweł Kruk z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
Udział w konkursie można zgłaszać do 17 lipca 2016 r. Wystarczy sfotografować zgłaszany obiekt i wypełnić bardzo prosty formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.warszawawkwiatach.pl (w wersji online i do pobrania). Laureatów poznamy na gali 28 sierpnia 2016 r.
W ramach 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni organizowane są również spotkania z cyklu „Centrum Porad”, podczas których organizatorzy promują zielone myślenie o przestrzeni miejskiej. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 lipca w PM na Trawie przy ulicy Jazdów 3/12, w godzinach 15:00–18:00. Podczas spotkania Monika Latkowska z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW opowie i pokaże w praktyce jak szczepić rośliny (czyli łączyć różne gatunki), a ŻyWa Pracownia nauczy robienia nowoczesnych doniczek ze styroduru. Wstęp jak zawsze wolny.
Ostatnie spotkanie z cyklu „Centrum Porad” odbędzie się 6 sierpnia. Tour de Varsovie zaprasza na rowerową wycieczkę po miejscach nominowanych w do nagród w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Po przejażdżce – piknik.
Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partnerzy: PM na Trawie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny w Powsinie, MPWiK
Koordynator: Szustow. Kultura i Komunikacja
Kuratorzy: Kwiatuchi
Patroni medialni: PR Radio dla Ciebie, magazyn Co jest Grane24, Zwykłe życie, Magonolia, e-ogrody.pl, bryla.pl, Magazyn USTA, STOLICA, Aktivist, Going.com, kampaniespołeczne.pl
- Więcej o:
Niczym trawiaste piramidy. Metamorfoza muzeum przyrodniczego Biesbosch
Tęsknisz za domkami na drzewie? Ten blok jest stworzony dla Ciebie!
Pierwsza w Polsce "żywa elewacja". Piękny budynek z prawdziwej ruiny [METAMORFOZA]
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów