Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Sztuka wizualizacji, czyli fikcja architektoniczna [WYSTAWA]

red
Lights of Non-existing spaces - wystawa prac Adriana Mani - materiały prasowe

Lights of Non-Existing Spaces to zbiór wizualizacji architektonicznych przedstawionych w odrealnionej formie. Projekty ukazują abstrakcyjne przestrzenie, które nigdy nie zostaną zrealizowane i poprzez to zostają skazane na zapomnienie.

Wystawa prac Adriana Mani podejmuje temat koncepcji architektonicznych prezentowanych zazwyczaj w formie hiperrealistycznych wizualizacji, które dalece odbiegają od otaczającego nas świata, czasem go zniekształcając.W tym kontekście nasuwa się refleksja nad mnogością projektów powstających jedynie w sferze wirtualnej. Czy są to światy idealne, istniejące równolegle wobec naszej rzeczywistości? Jaki mają na nią wpływ? Lights of Non-Existing Spaces to projekt, który stawia pytanie o sposób przedstawiania koncepcji architektonicznych, dając jednocześnie alternatywę w postaci abstrakcyjnego wyrażenia graficznego.

O pracach Adriana Mani pisaliśmy przy okazji projektu "Białe Falowce". Architekt za pomocą programu graficznego przemalował elewację bloków na biało i usunął narosłe przez lata dobudówki. Dzięki tej wizualnej ingerencji można zobaczyć oryginalny zamysł architektoniczny gdyńskich falowców i docenić jego walory.

Więcej o metamorfozie gdyńskich falowców przeczytasz TU >>>>

Prace Adriana Mani zostaną pokazane w Gdańsku w przestrzeni galeryjnej "Sztuki wyboru". Wystawę otworzy wernisaż, który odbędzie się 7 stycznia 2017 roku o godzinie 19.00. 

Adrian Mania - absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Za pracę dyplomową - "Teatr Dramatyczny w Sopocie" otrzymał nagrodę Dyplom Roku PG, Nagrodę prezydenta Sopotu oraz nagrodę SARP Pomorze. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Londynie – Orbit Architects, Bazylei – ffbk Architekten i Tokio – Sou Fujimoto Architects. Obecnie prowadzi studio projektowe. Jego projekt „Białefalowce” prezentowany podczas festiwalu Streetwaves w 2015 r. był szeroko komentowany w internecie i mediach.Więcej informacji o artyście i jego projektach: studio-mania.com

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

Wernisaż: 7.01.2017r., g. 19.00
Czas trwania wystawy: 8.01-25.01.2017r.
Sztuka Wyboru, Słowackiego 19, Gdańsk

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Metamorfoza gdańskich Falowców
JEMS Architekci laureatami konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną w centrum Gdyni
Zamiast rozbiórki projekt przebudowy Hotelu Cracovia. Szklane bryły i wiszące ogrody

Skomentuj:

Sztuka wizualizacji, czyli fikcja architektoniczna [WYSTAWA]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej