Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Księga Przestrzeni - rusza drugi sezon cyklu o architekturze w TVP KULTURA

red

"Księga Przestrzeni" to cykl dokumentalny w całości poświęcony architekturze emitowany na antenie TVP KULTURA. W drugim sezonie programu architekci i krytycy będą rozmawiać o 50. najciekawszych budynkach zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat.

Villa Moderna w Koszalinie zaprojektowana przez pracownię HS99.
Villa Moderna w Koszalinie zaprojektowana przez pracownię HS99.
Fot: Piotr Krajewski (hs99.pl)

"Księga Przestrzeni" to nie mający odpowiednika program telewizyjny prezentujący najwybitniejsze realizacje polskiej architektury współczesnej. W programie zaprezentowane będę zarówno wyjątkowe budynki szczególnego przeznaczenia: teatry, muzea czy filharmonie, jak i architektura "tła", czyli budynki mieszkalne, biurowe, związane ze służbą zdrowia czy administracją. W dyskusjach gości mowa jest o słynnych i nagradzanych obiektach oraz o tych, znanych wyłącznie specjalistom. Twórcy programu przyglądają się jakości architektury w tak metropoliach, jak i w małych miejscowościach. W "Księdze Przestrzeni" o swoich projektach opowiedzą znakomici architekci, a w studiu programu Bogna Świątkowska, Jarosław Trybuś i ich goście będą rozmawiać o problemach polskiej architektury i urbanistyki.

Architektura to nie tylko budynek, ale przestrzeń tworząca ramy codziennego życia - miejsca pracy, odpoczynku, rozrywki. Pracujemy, odpoczywamy, spotykamy się w budynkach, a jakość zastosowanych rozwiązań wpływa realnie na nasze życie i samopoczucie. Dlatego też w "Księdze Przestrzeni" toczą się dyskusje nie tylko o sposobie budowania i jakości myśli projektowej, ale przede wszystkim o przestrzeni, którą tworzy i oferuje architektura. Oto kilka tematów, których rozwinięcie znajdziecie w nadchodzącym cyklu: Blokowiska XXI wieku, Metr na głowę studenta, Chałupa do pracy, Przy ulicach mniejszych miast, Dachy opiekuńcze.

Emisja 10 odcinków programu od 3 marca 2017 na antenie TVP Kultura,
w piątki o 19.20 i soboty (powtórka) około 12.40.

ZOBACZ ZDJĘCIA budynków prezentowanych w Księdze Przestrzeni >>>

Skomentuj:

Księga Przestrzeni - rusza drugi sezon cyklu o architekturze w TVP KULTURA