Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cegły historyczne, polityczny beton [KSIĘGA PRZESTRZENI]

red

Kolejny odcinek Księgi Przestrzeni poświęcony jest budynkom związanym z historią Polski, zwłaszcza tą XX-wieczną. Zobaczycie, w jaki sposób architektura przyczynia się do opowiadania historii i tworzenia aury danego miejsca.

Brama Poznania ICHOT - Interaktywne Centrum Ostrowa Tumskiego, projekt: Ad Artis Architects
Brama Poznania ICHOT - Interaktywne Centrum Ostrowa Tumskiego, projekt: Ad Artis Architects
mat. prasowe

"Cegły historyczne, polityczny beton" to tytuł kolejnego odcinka Księgi Przestrzeni, który będzie miał swoją premierę dzisiaj (piatek, 17 marca) o godzinie 19:20 w TVP Kultura. Tym razem w kręgu zainteresowania znajdą się: Muzeum Katyńskie zaprojektowane w pracowni BBGK Architekci, które znalazło się w ścisłej czwórce budynków nominowanych do tegorocznej nagrody Mies van der Rohe. Kolejnym z nich będzie Centrum Dialogu "Przełomy", które w zeszłym roku zostało uznane za najlepszy budynek na świecie. Podczas Festiwalu Architektury w Berlinie Robert Konieczny i architekci z KWK Promes odebrali statuetkę World Building of the Year 2016. Dawną historię Polski reprezentować będą: Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego "Brama Poznania" według koncepcji Ad Artis Architects oraz zaprojektowane w pracowni OVO Grąbczewscy Architekci Muzeum Ognia w Żorach .

O architekturze muzeów związanych z historią Polski Bogna Świątkowska i Jarosław Trybuś rozmawiają ze znanym krytykiem architektury Grzegorzem Piątkiem, a o swoim projekcie Muzeum Ognia w Żorach opowiada architekt Oskar Grąbczewski.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zobacz zwiastun nowego odcinka poniżej:

Premiera kolejnego odcinka z cyklu "Księga Przestrzeni" dziś o 19:20 w TVP KULTURA, powtórka w sobotę o godzinie 13:35.

Skomentuj:

Cegły historyczne, polityczny beton [KSIĘGA PRZESTRZENI]