Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej dla Słupska

red.

To już 20., jubileuszowa edycja tego konkursu, dzięki któremu miejsca nie będące dotąd chlubą mieszkańców miast zmieniają swoje oblicze. Kolejna nowoczesna toaleta publiczna ma szansę powstać na miejskich bulwarach w Słupsku. Jesteśmy dumni, że do patronów konkursu dołączyła bryła.pl

Konkurs KOŁO
Konkurs KOŁO
Fot.Konkurs KOŁO

Od 20 lat, w ramach konkursu KOŁO, studenci i młodzi architekci tworzą dla miast projekty budynków z funkcją toalety publicznej. Wśród zrealizowanych prac konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym oraz toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Konkurs KOŁO od kilkunastu lat zwraca uwagę na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W ciągu 20 lat zbudowaliśmy silną markę akcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w branży architektonicznej, ale także wśród miejskich społeczności

– mówi Justyna Zborowska, PR & Advertising Manager w grupie Geberit, do której należy marka KOŁO.

Co roku do konkursu zgłaszanych jest około 300 prac i mamy nadzieję, że tegoroczna, 20. edycja będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem. Chcemy, by architekci mieli głos i mogli zmieniać przestrzeń publiczną w polskich miastach, łącząc sztukę kreacji z odpowiedzią na realne potrzeby.

W tym roku szansę na zmianę przestrzeni publicznej otrzymał Słupsk. Akcja, organizowana we współpracy z władzami miasta, właśnie ruszyła. Wyniki poznamy w czerwcu. Program rewitalizacji, którym objęty został obszar nad Słupią, może znacznie przyspieszyć realizację zwycięskiego projektu, który – mamy nadzieję - doskonale wpisze się w tkankę miasta.

Funkcja ogólnodostępnej toalety, co ważne - przyjaznej dla osób niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową – nie będzie w tym wypadku jedyną. Projekt ma uwzględniać także drobną gastronomię, stojak na rowery czy informator Urzędu Miasta. W tym roku uczestnicy mogą zaproponować też dowolne, dodatkowe funkcje obiektu, co będzie kolejną okazją, by wykazać się kreatywnością.

W tym roku prace uczestników konkursu oceni jury złożone z wybitnych architektów, a także osób związanych z rozwojem przestrzeni miejskiej Słupska. W jego skład wejdą:

 * prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa;

* arch. Dariusz Herman – sędzia SARP Koszalin;

* arch. Mirosław Zwolski – prezes SARP Słupsk;

* arch. Maciej Araszkiewicz – Wydział Polityki Przestrzennej UM Słupsk;

* Paweł Krzemień – Referat Rewitalizacji w Wydziale Zarządzania Funduszami UM Słupsk;

* Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Na zwycięzcę czeka nagroda Grand Prix w wysokości 20 000 PLN. Przyznane będą także 3 wyróżnienia oraz nagrody dodatkowe: za najlepiej zaprojektowaną toaletę publiczną zgodną z zasadami projektowania uniwersalnego, a także za najciekawszą dla mieszkańców funkcję dodatkową obiektu. W ramach nagrody „Debiut Roku” uczestnicy mogą wygrać też prestiżowy, miesięczny staż w Biurze Architektonicznym Kuryłowicz & Associates sp. z o.o.

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

Plakat stworzył Andrzej Pągowski
Plakat stworzył Andrzej Pągowski
Fot.Konkurs KOŁO

Konkurs KOŁO nie jest jedyną aktywnością wiodącej na polskim rynku marki w dziedzinie wyrobów wyposażenia łazienek. Firma jest także patronem akcji społecznej NIE OLEWAMY MIASTA. Dzięki ankiecie, jaką organizatorzy przeprowadzili w ośmiu największych miast w Polsce, powstała Mapa miejskich potrzeb. Nietrudno się domyślić, że wśród pięciu najważniejszych mieszkańcy wskazali potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusza konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej dla Słupska