Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Kwadrantowy KWK Promes Roberta Koniecznego i restauracja Opasły Tom projektu BUCK.STUDIO w finale Wallpaper Design Awards 2020

Redakcja Pressland/WG

Opublikowano właśnie krótką listę konkursu Wallpaper Design Awards 2020. Znalazły się na niej dwa obiekty z Polski - Dom Kwadrantowy (z podążającym za ruchem słońca tarasem) od KWK Promes i piękna, warszawska restauracja Opasły Tom zaprojektowana przez BUCK.STUDIO.

Każdego roku uznany magazyn Wallpaper nagradza projektantów, realizacje, miejsca i produkty, przyznając nagrody Wallpaer Design Awards. W jury 16. edycji konkursu znaleźli się: Pierre Jovanovic, Solange, Liz Diller, Alex Israel, Daniel Lee i Adrian Cheng.

Do finału wytypowano 55 obiektów. Zostały one umieszczone na shortliście i podzielone na 11 kategorii, do których należą m.in. najlepszy budynek użyteczności publicznej, najlepsze miasto, najlepszy dom prywatny, najlepsze wnętrze restauracji, projektant roku. Wśród nominowanych znalazły się największe pracownie na świecie tj. BIG czy Snøhetta. Co jednak najważniejsze - do finału trafiły dwa obiekty z Polski - Dom Kwadrantowy autorstwa KWK Promes Roberta Koniecznego i warszawska restauracja Opasły Tom zaprojektowana przez BUCK.STUDIO.

Dom Kwadrantowy, autorstwa Roberta Koniecznego i zespołu KWK Promes, otrzymał nominację w kategorii "Najlepszy nowy dom prywatny". To prostopadłościenna, funkcjonalna, nowoczesna bryła. Inwestorzy chcieli, aby dom reagował na położenie słońca. Wykorzystano motyw kwadrantu - dawnego przyrządu służącego do wyznaczania pozycji gwiazd i zaprojektowano taras podążający za ruchem słońca. Przypomnijmy, w 2019 roku decyzją czytelników portalu Architizer Dom Kwadrantowy został uznany najpiękniejszym dużym domem jednorodzinnym na świecie. O nagrodę magazynu Wallpaper walczy z 4 innymi realizacjami: Casa Terreno w Meksyku (proj. Fernanda Canales); Nithurst Farm w Anglii (proj. Adam Richards Architects); Path House w Japonii (proj. Artechnic) i Treehouse na Kostaryce (proj. Olson Kundig).

Za projekt swojego domu w Brennej - Arki, Robert Konieczny otrzymał w 2017 roku nagrodę Wallpaper Design Award>>

Zlokalizowana centrum Warszawy, zaprojektowana przez BUCK. STUDIO restauracja Opasły Tom, została nominowana w kategorii "Najlepsza nowa restauracja". Ten dwupoziomowy obiekt mieści serię sal konsumpcyjnych różnej skali a także bar z czytelnią (salą lounge), winotekę oraz półotwartą kuchnię. Elementem scalającym wszystkie pomieszczenia jest paleta głębokich, inspirowanych naturą, nasyconych barw - koralowej, szałwiowej, miodowej i atramentowej. Ściany zostały obłożone blachą falistą pokrytą aksamitem. Daje to efekt miękko falujących powierzchni. Elementy umeblowania i wyposażenia restauracji wykończone zostały szlachetną - nawiązującą do mebli w stylu art deco - czeczotą topolową oraz naturalnym, niepolerowanym, surowym, marmurem. O nagrodę w konkursie Wallpaper Design Awards 2020 Opasły Tom walczy z restauracjami: Hélène Darroze at The Connaught w Londynie, Statera w Limie, The Manzoni w Mediolanie i Under w Båly.


Robertowi Koniecznemu, KWK Promes oraz ekipie BUCK.STUDIO gratulujemy. Trzymamy mocno kciuki!

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom Kwadrantowy KWK Promes Roberta Koniecznego i restauracja Opasły Tom projektu BUCK.STUDIO w finale Wallpaper Design Awards 2020