Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy z prefabrykatów - poznajcie ich zalety

artykuł zewnętrzny

Pandemia koronawirusa spowolniła rynek nieruchomości. Rzeczywiście wiele osób miało duże problemy finansowe. Aktualnie sytuacja nieco się zmieniła i rynek nieruchomości znowu się rozwija. Ceny mieszkań poszybowały do góry. Przez to coraz bardziej opłacalna wydaje się budowa domu.

Domy z prefabrykatów - poznajcie ich zalety
Domy z prefabrykatów - poznajcie ich zalety
Danwood

Poznajcie zalety domu z prefabrykatów

Tradycyjne budownictwo jest coraz częściej wypierane przez budownictwo z prefabrykatów. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej. Zaczniemy może od tego, czym są domy prefabrykowane. Otóż budowane są one na danej działce z wcześniej przygotowanych komponentów ścian, a także stropów. Ściany i stropy powstają w fabryce. Następnie transportowane są i montowane na działce. Zaletą takiego budownictwa jest niewątpliwie fakt, iż czas budowy jest krótszy. Najczęściej dom z prefabrykatów stawia się do stanu surowego zamkniętego w zaledwie 10 dni. Jeżeli do tego dodamy prace wykończeniowe, to do własnego domu możecie się wprowadzić już po 3-4 miesiącach. Oczywiście dom z prefabrykatów objęty jest gwarancją. Jego poszczególne elementy są poddawane naprawdę surowej kontroli. Warto też wiedzieć, że o ile w przypadku tradycyjnego budownictwa niezbędne jest robienie przerw, choćby po to, by materiał się związał, tak gdy decydujemy się na domy prefabrykowane, przestojów nie musimy się obawiać. Nawet pogoda nie powoduje opóźnień czy przesunięcia się terminu. 

Czy domy z prefabrykatów mogą być nowoczesne?

Jest naprawdę wiele różnych projektów domów prefabrykatów. Można zdecydować się na te ultranowoczesne, ale też bardziej klasyczne. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Oczywiście projekt należy też dobierać pod kątem swoich możliwości finansowych. Nie można też zapominać o dopasowaniu wielkości domu do swoich potrzeb, ale też do wielkości działki. Najlepiej projekt zlecić profesjonalnej firmie. Możecie oczywiście kupić gotowy projekt, ale i nanieść swoje uwagi. Pamiętajcie o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie dom z prefabrykatów jest naprawdę bardzo trwały i odporny na uszkodzenia czy silne porywy wiatru. Według fachowców taki dom wytrzymuje nawet 50 lat i to bez wykonywania generalnego remontu. Tego typu budownictwo jest więc coraz bardziej popularne również w Polsce. Natomiast w Skandynawii aż 70% domów buduje się właśnie z prefabrykatów.             

    Więcej o:

Skomentuj:

Domy z prefabrykatów - poznajcie ich zalety