Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materac małżeński – jaki rozmiar i wypełnienie wybrać dla dwojga?

Artykuł sponsorowany

Wyposażając sypialnię dla dwojga, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Ważne jest oczywiście łóżko i jego rozmiar, ale także zachowanie funkcjonalności pomieszczenia, w tym także odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Jedną z najważniejszych decyzji w kwestii urządzania sypialni, jaką musi podjąć para, jest wybór komfortowego materaca. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Materac małżeński – jaki rozmiar i wypełnienie wybrać dla dwojga?
Materac małżeński – jaki rozmiar i wypełnienie wybrać dla dwojga?
Sweetsen

O ile kupując materac dla singla, można kierować się wyłącznie osobistymi potrzebami czy preferencjami, to wybór materaca do łóżka małżeńskiego jest już nieco trudniejszą decyzją. Dobry materac musi być bowiem dostosowany do wzrostu, masy ciała, a także nawyków i potrzeb dwóch różnych osób. Jak to ze sobą pogodzić? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

Rozmiar materaca – 160 × 200 czy większy?

Najpopularniejszym rozmiarem materacy dla dwojga są materace 160 × 200 cm: https://sweetsen.pl/160x200-cm-c28. 160 cm to optymalna szerokość, aby dwie osoby o różnej posturze mogły wygodnie się wyspać, komfortowo zmieniając pozycję w trakcie odpoczynku. Taki materac nie zajmie też w sypialni zbyt dużo miejsca, więc jest szczególnie polecany do niewielkich pomieszczeń lub wszędzie tam, gdzie chcesz zachować więcej wolnej przestrzeni wokół łóżka.

Jeśli wymiary sypialni na to pozwalają, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić jeszcze szerszy materac, na przykład o wymiarach 180 × 200 lub 200 × 200 cm. Taki rozmiar zapewni jeszcze większą wygodę, a gdy w domu są dzieci lub zwierzęta, które lubią spać z Wami w jednym łóżku, liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Jakie wypełnienie materaca dla dwóch osób?

Rozmiar materaca to jeszcze nie wszystko. Równie istotne dla zachowania komfortu snu jest jego wypełnienie. Obecnie na rynku są do wyboru różne rodzaje komfortowych materacy podwójnych: kieszeniowe, lateksowe, piankowe czy kokosowe. Który najlepiej wybrać do łóżka małżeńskiego i dlaczego?

Materac typu Multipocket

Wypełnienie materaca to główny czynnik decydujący o tym, czy jego użytkownicy rano wstaną wypoczęci i bez bólu pleców. W przypadku materaca małżeńskiego ważne jest jednak nie tylko odpowiednie podparcie każdego odcinka kręgosłupa, ale także jak najlepsze odseparowanie drgań czy efektu falowania materaca podczas zmiany pozycji jednego z partnerów. Właśnie to zapewni wysokiej jakości materac typu Multipocket. Sprężyny umieszczone w poszczególnych kieszeniach mogą pracować niezależnie od siebie, zapewniając idealne podparcie i wygodną pozycję snu dla każdej z osób, niezależnie od postury.

Materac lateksowy

Alternatywą dla materaca Multipocket może być wypełnienie lateksowe. Taki materac o wymiarach 160 × 200 cm lub większy zapewni komfortowy wypoczynek dwóm osobom dorosłym. Wiele par decyduje się na materac lateksowy dwustronny, o różnych stopniach twardości. Odpowiednio dopasuje się on do kręgosłupa bez powstawania odkształceń. Materace lateksowe są szczególnie polecane alergikom i zapewniają większą higienę odpoczynku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Materac małżeński – jaki rozmiar i wypełnienie wybrać dla dwojga?