Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Duch Bauhausu - film online w ramach akcji Projektor w domu

WG

Czym istnieje coś takiego jak duch Bauhausu? Czy idee najsłynniejszej szkoły projektowania na świecie są wciąż żywe? Organizatorzy akcji Projektor w domu zapraszają na kolejny pokaz filmu online. Tym razem zobaczymy film dokumentalny Duch Bauhausu z 2018 roku.

Budynek Bauhausu w Dessau
Budynek Bauhausu w Dessau
Fot. Wiktoria Głodowska

Duch Bauhausu

Duch Bauhausu to film dokumentalny z 2018 roku. Jego twórcy - Niels Bolbrinker i Thomas Tielsch opowiadają historię Bauhausu - najsłynniejszej szkoły projektowania na świecie. Czy Bauhaus był tylko utopią? A może idee powstałej ponad 100 lat temu w Weimarze szkoły są nadal żywe?

Bauhaus miał zmienić sztukę użytkową i architekturę. Forma miała wynikać z funkcji. To właśnie funkcję stawiano na pierwszym miejscu - wszystko inne było jej podległe. Walter Gropius - pierwszy dyrektor Bauhausu uważał on, że w erze przemysłowej artystów trzeba kształcić inaczej niż dotąd: znosząc granicę dzielącą sztukę od produkcji przemysłowej i techniki.

Twórcy filmu Duch Bauhausu opisują historię Bauhausu - jego idee i porażki. Przyglądają się współczesnym artystom, naukowcom i architektom - czy wciąż czerpią z dorobku Bauhausu?

Przeczytaj także: Bauhaus - najbardziej wpływowa szkoła projektowania [HISTORIA]>>

Film dokumentalny Duch Bauhausu pokazywany był na wielu znaczących międzynarodowych festiwalach. W ubiegłym roku mogliśmy go oglądać m.in. podczas 16. Millennium Docs Against Gravity.

Duch Bauhausu film online

W czwartek 23 kwietnia film Duch Bauhausu obejrzymy w ramach akcji "Projektor w domu" organizowanej przez Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Architektów RP. Na stronie wydarzenia na Facebooku. w każdy czwartek o godzinie 20.00 pojawia się link do wybranego dokumentu o designie i architekturze. Co ważne, udostępniane filmy zawsze pochodzą z legalnego źródła!

Tu znajdziecie więcej informacji (a o 20.00 link do filmu): https://www.facebook.com/events/699555033945602/

Uwaga, link do filmu będzie ważny tylko 3 godziny!

 

Duch Bauhausu - plakat
Duch Bauhausu - plakat
Mat. dystrybutora
    Więcej o:

Skomentuj:

Duch Bauhausu - film online w ramach akcji Projektor w domu