Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Elektrownia Powiśle - otwarcie 20 maja 2020 roku

WG

Dobiega końca budowa wielofunkcyjnego kompleksu Elektrownia Powiśle. Na 20 maja 2020 roku zaplanowano otwarcie przestrzeni handlowej w dawnej hali elektrowni.

Elektrownia Powiśle - otwarcie 20 maja 2020 roku
Elektrownia Powiśle - otwarcie 20 maja 2020 roku
Fot. WG

Elektrownia Powiśle

Elektrownia Powiśle to wielofunkcyjny kompleks, powstały na terenie dawnej warszawskiej elektrowni między ulicami Dobrą, Leszczyńską, Zajęczą i Wybrzeżem Kościuszkowskim. Oprócz części handlowej są tu trzy budynki biurowe klasy A (22 tys. m kw. biur są już niemal w całości wynajęte), apartamenty na wynajem, a 2021 roku otwarty tu zostanie 4-gwiazdkowy hotel butikowy Barceló.

Elektrownia Powiśle - historia i architektura

Elektrownia Powiśle (znana też pod nazwami Elektrownia Warszawska i Elektrownia Miejska) została zbudowana w 1904 roku przez konsorcjum, w skład którego weszły takie firmy jak AEG i Siemens. W 1937 roku została przejęta przez Zarząd Miasta Warszawy. Elektrownia, choć nie z pełną mocą, działała zarówno w czasie obrony Warszawy w 1939 roku jak i podczas powstania warszawskiego. Została zamknięta na początku lat 90. XX wieku. Budynki stopniowo popadały w ruinę.

Rewitalizacja Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 2016 roku. Projekt tego ogromnego kompleksu powstał w pracowni APA Wojciechowski. Prace nad renowacją zabytkowych obiektów, oraz wpasowaniem pomiędzy nie nowych budynków trwały od ponad czterech lat. Inwestorem jest Tristan Capital Partners a deweloperem White Star Real Estate.

Zobacz także: Architekci w czasach zarazy. Wywiad z Szymonem Wojciechowskim z APA Wojciechowski>>

Wnętrza części handlowej w Elekrowni Powiśle
Wnętrza części handlowej w Elekrowni Powiśle
Fot. mat. prasowe

Elektrownia Powiśle - kiedy otwarcie?

20 maja 2020 roku otwarte zostanie serce Elektrowni Powiśle - przestrzeń handlowa połączona z ofertą wypoczynkowo-rozrywkową, o powierzchni 15,5 tys. mkw. Powstała ona w zrewitalizowanych zabudowaniach dawnej hali elektrowni oraz odremontowanej hali dawnego kesonu. Będzie tu ponad 70 sklepów - m.in. m.in. Urban Outfitters (pierwszy sklep w Polsce) Weekday, COS, Levi’s, Converse, Napapijri czy Hugo. W późniejszym czasie otwarte zostaną 32 lokale gastronomiczne (w tym kawiarnie, bary i restauracje) oraz pierwsza w Polsce przestrzeń Beauty Hall, dedykowana urodzie i pielęgnacji.

Pierwsze otwarcie Elektrowni Powiśle zaplanowane było na kwiecień - uniemożliwiły to ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Jak zapewnia inwestor, przestrzeń Elektrowni Powiśle została odpowiednio przystosowana do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym.

Część handlowa Elektrowni Powiśle będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 10:00 do 22:00 i od godz. 10:00 do 21:00 w niedziele, z wyłączeniem niedziel wolnych od handlu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Elektrownia Powiśle - otwarcie 20 maja 2020 roku