Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fasada Roku 2020 - znamy wyniki głosowania interneutów

Mat. prasowe/red. WG

Dobiegło końca głosowanie internautów w tamach plebiscytu Fasada Roku 2020. W ciągu 6 miesięcy oddano blisko 50 000 głosów. Nagrodzono realizacje w 5 kategoriach.

To już 14 edycja konkursu Fasada Roku. Tegoroczna edycja konkursu wystartowała 1 kwietnia 2020 roku. Zgłoszono rekordową liczbę 277 elewacji z całej Polski. Wszystkie wykończone miałby być kompletną technologią Baumit. Zgłaszane obiekty oceniane były przez profesjonalne jury, ale swój własny ranking fasad stworzyli również internauci. 

Obiekty oceniane były w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji. Internauci oceniali kandydatów nadając im punkty - od 1 do 5 gwiazdek. Ograniczenie było tylko jedno – na każdą realizację biorącą udział w konkursie można było zagłosować tylko raz. 

Oto wyniki głosowania internautów w konkursie Fasada Roku 2020:

Budynek wielorodzinny Barska 69 w Krakowie
Budynek wielorodzinny Barska 69 w Krakowie
Fot. mat. Baumit

Kategoria: Budynek wielorodzinny nowy

Wśród nowych budynków wielorodzinnych, których aż 139 znalazło się na tegorocznej liście startowej, najwyższe noty zebrał budynek Barska 69 w Krakowie autorstwa B2 Studio, a zrealizowany przez spółki Nestobud i Remas dla Sento S.A.

Dom w Przebieczanach k. Wieliczki
Dom w Przebieczanach k. Wieliczki
Fot. mat. Baumit

Kategoria: Budynek jednorodzinny nowy

W kategorii "budynek jednorodzinny nowy" zwyciężył wybudowany przez firmę budowlaną Active-W dla Inside System – dom w Przebieczanach k. Wieliczki.

Dom Kultury Dzielnicy Ursynów w Warszawie
Dom Kultury Dzielnicy Ursynów w Warszawie
Fot. mat. Baumit

Kategoria: Budynek niemieszkalny nowy

Decyzją publiczności na szczycie rankingu nowych budynków niemieszkalnych uplasował się Dom Kultury Dzielnicy Ursynów w Warszawie, za którym stoi biuro BeMM Architekci i firma budowlana Moris Polska.

Przeczytaj więcej o tej realizacji>>

budynek przy ul. Marcinkowskiego 6A w Rawiczu
Budynek przy ul. Marcinkowskiego 6A w Rawiczu
Fot. mat. Baumit

Kategoria: Budynek po termomodernizacji

Z kolei w grupie budynków po termomodernizacji największą przychylność publiczności zdobył budynek przy ul. Marcinkowskiego 6A w Rawiczu – inwestycja Wspólnoty Mieszkaniowej Rawicz, zrealizowana przez Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jackowski wg projektu Pracowni Projektów Budowlanych Henryk Ciesielski.

Kategoria: Budynek zabytkowy po renowacji

Rezydencja Szczytnicka we Wrocławiu została najwyżej oceniona wśród obiektów historycznych po renowacji. To projekt opracowany przez PANDA Studio na zlecenie Corra Investments, a urzeczywistniony przez firmę PC Services.

Rezydencja Szczytnicka we Wrocławiu
Rezydencja Szczytnicka we Wrocławiu
Fot. mat. Baumit

Przed nami ostatni epizod tegorocznej edycji konkursu – obrady jury, w którym jak co roku zasiadają wybitni architekci i branżowi eksperci. To oni w każdej kategorii wskażą zwycięzcę, któremu w udziale przypadnie nagroda główna –  tytuł Fasada Roku 2020 i 10 000 zł. Na wygranych czeka również pewne miejsce w rozgrywce na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge, w ramach której realizacje z różnych państw naszego kontynentu będą walczyć o miano Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Fasada Roku 2020 - znamy wyniki głosowania interneutów