Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna i przyjazna środowisku szkoła z zieloną fasadą i torem rowerowym na dachu. Powstanie w Pune w Indiach

WG

W Pune, jednym z najbardziej zaludnionych miast w Indiach, powstanie wyjątkowa szkoła. Architekci z Nudes zaprojektowali dwie cylindryczne, porośnięte roślinami wieże, połączone torem rowerowym w kształcie znaku nieskończoności

Szkoła w Pune. Proj. Nudes
Szkoła w Pune. Proj. Nudes
Wiz. mat. Nudes

Pune położone jest 120 km na południowy wschód od Mumbaju. To ósme najbardziej zaludnione miasto w Indiach (7, 27 miliona mieszkańców) od wielu lat cierpi z powodu pogarszającej się jakości powietrza. To właśnie tu powstać ma "Leśna Szkoła" zaprojektowana przez pracownię Nudes.

Zobacz: 10 najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Mieszkanie tu to koszmar>>

Szkoła w Pune będzie uczyć dzieci od wieku przedszkolnego do 18 lat. Architekci zaproponowali dwie sześciokondygnacyjne, cylindryczne wieże z wewnętrznymi dziedzińcami połączone znajdującym się na dachu torem rowerowym układającym się w kształt znaku nieskończoności.

Oprócz sal lekcyjnych będzie tu audytorium zajmujące dwie kondygnacje. Na poziomie -1 zaplanowano basen i korty tenisowe.

To co najważniejsze w tym projekcie to rośliny, które pojawić się mają na fasadach obu budynków tworząc wertykalny las. Zielona "żywa skóra" ma za zadanie oczyszczać powietrze. Rośliny będą również zacieniać budynek, aby pomóc mu naturalnie ochłodzić się w czasie upałów i stanowić naturalną barierę przed hałasem.

Z powodu pandemii koronawirusa budowa szkoły w Pune rozpocznie się dopiero w 2021 r.

Skomentuj:

Nowoczesna i przyjazna środowisku szkoła z zieloną fasadą i torem rowerowym na dachu. Powstanie w Pune w Indiach