Nowy projekt James Law Cybertecture
Biuro Architektoniczne James Law Cybertecture zaprojektowało kolejny inteligentny budynek. Tym razem jest to biurowiec kształtem nawiązujący do jajka.


Kilkakrotnie już pisaliśmy o projektach biura architektonicznego James Law Cybertecture, które znane jest z łączenia atrakcyjnej wizualnie architektury z wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. Budynki zaprojektowane przez JLC wyposażone są w inteligentne multimedialne systemy umożliwiające użytkownikom interaktywne dostosowanie przestrzeni, w której żyją lub pracują do ich indywidualnych potrzeb.
Niedawno biuro zaprezentowało projekt powstały na zlecenie Vijay Associate (Wadowa) Developers, nazwany The Cybertecture Egg. 13-piętrowe ''Cybertektoniczne Jajo'' o powierzchni 32 tysięcy metrów kwadratowych ma stanąć w dzielnicy biznesowej w Mumbaju w 2010 roku.
James Law Cybertecture
James Law Cybertecture
Jako że twórcy inspirowali się zrównoważonym rozwojem ekosystemu, oprócz przestrzeni biurowej budynek będzie wyposażony w ''cybertecture health'' i ''cybertecture reality''. Pierwsze, umieszczone w toalecie, ma dostarczać użytkownikowi danych dotyczących jego stanu zdrowia (np. ciśnienie krwi, waga), które w razie potrzeby mogą być odtworzone i przekazane lekarzowi. Drugie pozwala na dostosowanie ulubionego widoku z dowolnego zakątka świata i obserwowania go w czasie rzeczywistym.
James Law Cybertecture
James Law Cybertecture
James Law Cybertecture
James Law Cybertecture
Na szczycie ma się znajdować ogród mający zapewniać rozproszenie światła po całej powierzchni budynku, turbiny dostarczające energii wietrznej, ponadto zainstalowany będzie system filtracji wody. Wszystko to ma świadczyć o zrównoważonym połączeniu technologii i ekologii po to, aby to człowiek czuł się jak najlepiej w miejscu, w którym przebywa.
asia

- Więcej o:
- buirowce
- indie
- james law cybertecture
Nowy projekt James Law Cybertecture
Mieszkanie z wodospadem? Zobacz niezwykły projekt!
Frank Lloyd Wright - architektura organiczna, dom nad wodospadem i inne projekty
The Link – biura przyszłości z systemami ALUPROF
Pierwszy na świecie tunel dla statków powstanie w Norwegii. Wejścia zaprojektowała Snøhetta
Nagroda Prizkera 2021: Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassal. Mądre projektowanie, metamorfozy bloków i powrót do dziedzictwa modernizmu
Luwr - architektura, Mona Lisa i wirtualne zwiedzanie
Caixa Forum w Madrycie - lewitujące centrum sztuki od Herzog & de Meuron