Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie rozwiązanie będzie idealne dla nowoczesnego domu? Panele na rąbek, a może blachodachówka płaska?

Artykuł sponsorowany

Nie ma możliwości jednoznacznego zdefiniowania nowoczesności. Ma ona wiele twarzy, gdzie każda z nich jest niepowtarzalna. Mnogość rozwiązań, proponowanych przez najnowsze trendy, sprawia, że każdy z nas znajdzie swój indywidualny pomysł na wymarzony dom i jego dachowe pokrycie.

Jakie rozwiązanie będzie idealne dla nowoczesnego domu? Panele na rąbek, a może blachodachówka płaska?
Jakie rozwiązanie będzie idealne dla nowoczesnego domu? Panele na rąbek, a może blachodachówka płaska?
Blachy Pruszyński

Nowoczesność potrafi skręcić w różne stylistyczne rejony. Pozwala na realizację dachów, które już z daleka manifestują swojego modernistycznego ducha. Najnowsza moda to jednak też szansa na tworzenie pokryć, które odwołują się do bogatej dekarskiej tradycji. W celu uformowania wymarzonego dachu, powinniśmy zainteresować się różnymi rodzajami materiałów na pokrycie. W tym artykule postaramy się Państwu zarekomendować panele na rąbek oraz blachodachówkę płaską.

Aktualne trendy wśród metalowych pokryć

Mimo że cały czas moda ulega zmianie, a jeden trend skutecznie zastępowany jest przy drugi. Zawsze jednak możemy wyodrębnić elementy, które mimo narodzin kolejnych pokryciowych pomysłów, pozostają niezmienne. W polskiej nowoczesności budowniczej, silnie zakorzenione zostały dachy skośne, kolory z pogranicza czerni i szarości oraz lekkie blachodachówki, które coraz skuteczniej wypierają ciężkie pokrycia. W opisywany wyżej klucz świetnie wpisały się panele dachowe na rąbek oraz blachodachówki panelowe płaskie.

Dla kogo stworzone zostały panele na rąbek oraz blachodachówka płaskich? Bez wahania możemy odpowiedzieć, że dla wszystkich! Gdy jednak zgłębimy ich specyfikę, dostrzeżemy pewne cechy charakterystyczne, które sprawiają, że jedni decydują się na rąbek, a drudzy na płaską. Panele dachowe na rąbek są dedykowane miłośnikom dużych elementów. Z kolei blachodachówka płaska stworzona została w celu zaspokojenia potrzeb osób, które cenią sobie elementy drobne.

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Domena nowoczesności – panel na rąbek

Panel dachowy w technologii na rąbek firmy Blachy Pruszyński osiągnął sukces nie dzięki efekciarstwu, ale dzięki uporządkowaniu i harmonii. Efekt zlicowanych pasów blachy przedzielonych rąbkiem od lat zachwyca inwestorów. Na jakich dachach najlepiej sprawdzi się panel na rąbek? Najlepiej prezentuje się on na dachach wielkopowierzchniowych, ponieważ panel na rąbek nadaje lekkości monumentalnym konstrukcjom. Idealnie też sprawdzają się na dachach domów, realizowanych w konwencji „nowoczesnej stodoły”. Największą zaletą paneli dachowych na rąbek są estetyczne możliwości, które oferują użytkownikom dachów. Dają one szansę na wybranie imponującego wizualnego efektu. Płaska blacha, mikrofala, nanofala oraz mikrotrapez – to wszystko uda nam się uzyskać stawiając na rąbek. Opisywane panele okraszone są powłoką ochronną, która nie tylko zapewnia materiałowi pokryciowemu odporność na wysokie i niskie temperatury czy korozję, ale również wpływa na wygląd dachu, nadając mu efekt matowy lub połyskowy. Osobiście rekomendujemy wybrać powłoki poliuretanowe, które gwarantują wieloletnią trwałość.

Domena nowoczesności – panel na rąbek
Domena nowoczesności – panel na rąbek
Blachy Pruszyński

Zawsze ceniona – blachodachówka płaska

Gdy tworzono blachodachówkę płaską, to jej autorom najprawdopodobniej przyświecała idea stworzenia materiału uniwersalnego. Misja została wykonana, ponieważ blachodachówka płaska doskonale sprawdza się na dwuspadowych, jak i tych znacznie większych, czyli wielospadowych. Jej uniwersalizm objawia się również w ten sposób, że opisywany materiał sprawdzi się w różnych projektowych ideach. Przykładowo, blachodachówka TIGRA będzie idealna dla fanów pokryć z charakterem, których nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Dzięki TIGRZE uda nam się uzyskać efekt, skutecznie łączący dynamiczny charakter z subtelnością. Bardzo ciekawe w opisywanym modelu są przetłoczenia podłużne oraz mocno zaznaczony profil. To właśnie te dwa aspekty tworzą wizualną maestrię TIGRY. Na drugim biegunie znajduje się blachodachówka PŁASKA PLUS. Została ona pomyślana jako materiał idealny dla minimalistycznych realizacji. Występuje ona w formie modułu, który wygląda analogicznie do rzędu położonych obok siebie płaskich dachówek. Jej specyfika pozwala na stworzenie pokrycia dachowego, które utrzymane jest w duchu pokryć z dachówki płaskiej. Finalny efekt to skąpane w stylistycznej skromności pokrycie, które zachwyci każdego, kto bardzo ceni sobie w życiu, wspomniany wcześniej, minimalizm.

Panel na rąbek
Panel na rąbek
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie rozwiązanie będzie idealne dla nowoczesnego domu? Panele na rąbek, a może blachodachówka płaska?