Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci. Rusza budowa czwartego etapu nagradzanego osiedla

Mat. prasowe/red. WG

Pod koniec lutego ruszyła budowa czwartego etapu, zaprojektowanego przez pracownię BBGK Architekci osiedla Jaśminowy Mokotów. Powstanie 6 dwupiętrowych budynków.

Jaśminowy Mokotów - etap 4. Proj. BBGK Architekci
Jaśminowy Mokotów - etap 4. Proj. BBGK Architekci
Wiz. Skanska Residential Development Poland

OsiedleJaśminowy Mokotów to wielokrotnie nagradzane w branżowych konkursach i rankingach, kameralne osiedle, z własnym parkiem, położonym w spokojnej i zielonej części Warszawy. W kolejnym etapie inwestycji powstanie 6 dwupiętrowych budynków, a w nich 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 m kw. oraz 3 lokale usługowe.

Budowę zasili energia ze źródeł odnawialnych, a inwestycja powstaje zgodnie z restrykcyjnymi normami międzynarodowej certyfikacji środowiskowej Breeam.

Zobacz także: Warszawska Dzielnica Społeczna - modelowa dzielnica mieszkaniowa od BBGK Architekci>>

Jaśminowy Mokotów. Proj. BBGK Architekci
Jaśminowy Mokotów - etap 4. Proj. BBGK Architekci
Wiz. Skanska Residential Development Poland

Budowa czwartego etapu Jaśminowego Mokotowa, podobnie jak w przypadku poprzednich trzech etapów, będzie w całości zasilana energią elektryczną, pochodzącą z odnawialnych źródeł. To niezwykle ważne założenie projektu, dzięki któremu budujemy mieszkania w sposób zrównoważony i ograniczamy negatywny wpływ działalności budowlanej na środowisko. W Skanska ma to dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ od lat konsekwentnie dążymy do realizacji naszego celu korporacyjnego, jakim jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 50% do roku 2030 oraz osiągnięcie w tym zakresie neutralności w 2045 roku

mówi Łukasz Witek, Senior Project Manager w spółce mieszkaniowej Skanska.

Budynki, które powstaną w ramach czwartego etapu Jaśminowego Mokotowa, podobnie, jak w przypadku wcześniejszych etapów inwestycji, charakteryzują się bardzo przyjemnym w odbiorze, jasnym wykończeniem. Dzięki niskiej zabudowie i przestrzeni między budynkami, a także bujnej zieleni, o którą zadbali architekci, teren osiedla przypomina ogród.

Jaśminowy Mokotów - 4 etap. Proj. BBGK Architekci
Jaśminowy Mokotów - 4 etap. Proj. BBGK Architekci
Wiz. Skanska Residential Development Poland

Jaśminowy Mokotów jest inwestycją przyjazną zarówno dla swoich mieszkańców, jak i dla środowiska – organizacja budowy i certyfikaty środowiskowe sprawiają, że osiedle wyróżnia się nie tylko na tle polskich, ale nawet europejskich standardów. Kolejne kwartały inwestycji harmonizują ze sobą pod względem architektonicznym i urbanistycznym – wzdłuż ulicy pojawią się usługi dla mieszkańców, kontynuowane będą szpalery drzew, a same budynki otoczą krzewy, trawy i byliny, utrzymując charakter zielonego miasta z dobrym do życia mikroklimatem

 

mówi Agata Drochlińska, architektka prowadząca w pracowni BBGK Architekci.

Na terenie czwartego etapu osiedla powstaną dwa place zabaw. Do dyspozycji mieszkańców będą również stojaki rowerowe przed budynkami i wieszaki rowerowe przy miejscach parkingowych w garażach.

Cała inwestycja jest konsekwentnie realizowana zgodnie z wytycznymi środowiskowej certyfikacji Breeam. Budowa prowadzona jest z poszanowaniem naturalnego ekosystemu, z zastosowaniem wyłącznie nietoksycznych materiałów. Projekt uwzględnia odpowiednie ustawienie budynków i rozplanowanie przestrzeni osiedla tak, aby było ono efektywne energetycznie w codziennym użytkowaniu.

Sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów ruszyła w styczniu 2021.  Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci. Deweloperem i generalnym wykonawcą inwestycji jest grupa Skanska.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci. Rusza budowa czwartego etapu nagradzanego osiedla