Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oliva Koncept w Gdańsku Oliwie - kameralne osiedle 6 budynków projektu Arch-Deco

Redakcja Pressland/WG

W Gdańsku Oliwie, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazoweg, oddano do użytku nową inwestycję firmy Budner Inwestycje. Oliva Koncept to osiedle 6 kameralnych budynków mieszkalnych, zaprojektowanych przez biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni.

Oliva Koncept w Gdańsku. Proj. Arch-Deco
Oliva Koncept w Gdańsku. Proj. Arch-Deco
Fot. mat. prasowe

Osiedle Oliva Koncept położone jest przy rozwidleniu ulicy spacerowej i Karwieńskiej. To zespól 6 trzy i czterokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 67 mieszkań (od 41 do 123 m2) oraz jeden lokal usługowy.

Fasady, zaprojektowanych przez gdyńskie biuro Arch-Deco, budynków nawiązywać mają do architektury starej Oliwy. Położone pośród oliwskich, morenowych wzgórz osiedle ma mieć również nieco alpejski charakter. Zwracają uwagę ciemne ceramiczne elewacje w formie wertykalnych pasów. Zastosowano takie materiały jak blacha tytanowo-cynkowa czy płyty włóknocementowe Equitone. Okna wykonano z modrzewia syberyjskiego.

Standardowo lokale mieszkalne mają wysokość 270 cm ale na poddaszach osiągają nawet 410 cm. Każde z mieszkań wyposażone jest w najnowsze rozwiązania z zakresu smart living. Dzięki nim, za pomocą kilku kliknięć w telefonie, można dowolnie sterować wieloma funkcjami mieszkania lub programować regularne polecenia, takie jak automatyczne podniesienie rolet, uruchomienie muzyki czy ekspresu do kawy. System smart living pozwala również m.in. na regulację temperatury w każdym z pomieszczeń, kontrolę pracy urządzeń czy wyłączanie prądu nawet, gdy przebywa się poza mieszkaniem. Można go także dowolnie rozbudowywać, dodając do sieci kolejne elementy.

Warto zajrzeć do apartamentu pokazowego, który cechuje pewien minimalizm formy. Poprzez zastosowanie stonowanej kolorystyki, nie stroniąc jednak od mocniejszych akcentów, oraz użycie naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno czy wysokiej jakości tkaniny obiciowe użyte do wykończenia wnętrz, stworzono ciekawe, eleganckie wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Oliva Koncept w Gdańsku Oliwie - kameralne osiedle 6 budynków projektu Arch-Deco