Oliva Koncept w Gdańsku Oliwie - kameralne osiedle 6 budynków projektu Arch-Deco

Redakcja Pressland/WG

W Gdańsku Oliwie, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego powstaje nowa inwestycja firmy Budner Inwestycje. Oliva Koncept to osiedle 6 kameralnych budynków mieszkalnych, zaprojektowanych przez biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni.

Oliva Koncept w Gdańsku.  Proj. Arch-Deco
Oliva Koncept w Gdańsku. Proj. Arch-Deco
Oliva Koncept, proj. Arch-Deco. Fot. Materiały prasowe

Osiedle Oliva Koncept położone jest przy rozwidleniu ulicy spacerowej i Karwieńskiej. To zespól 6 trzy i czterokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 67 mieszkań (od 41 do 123 m2) oraz jeden lokal usługowy.

Fasady, zaprojektowanych przez gdyńskie biuro Arch-Deco, budynków nawiązywać mają do architektury starej Oliwy. Położone pośród oliwskich, morenowych wzgórz osiedle ma mieć również nieco alpejski charakter. Zwracają uwagę ciemne ceramiczne elewacje w formie wertykalnych pasów. Zastosowano takie materiały jak blacha tytanowo-cynkowa czy płyty włóknocementowe Equitone. Okna wykonano z modrzewia syberyjskiego.

Wszystkie budynki będą wyposażone w system domu inteligentnego i system wentylacji z antysmogowymi i antypyłowymi nawietrznikami. Pojawią się również stacje ładowania samochodów elektrycznych czy odzysk ciepła. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnym garażu. Na osiedlu pojawi się również mała architektura, nawiązująca do brył budynków.

 

Skomentuj:

Oliva Koncept w Gdańsku Oliwie - kameralne osiedle 6 budynków projektu Arch-Deco