Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Komfortowe ciepło, ekologia i energooszczędność dla każdego domu

Artykuł sponsorowany

Nadchodzi pora roku, kiedy ogrzewanie naszych domów staje się kluczowe. Przy wyborze grzejników warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory grzewcze, ale również na aspekty związane z ochroną środowiska oraz atrakcyjnym wzornictwem.

Komfortowe ciepło, ekologia i energooszczędność dla każdego domu
Komfortowe ciepło, ekologia i energooszczędność dla każdego domu
Zehnder

Walory grzewcze urządzenia to nie wszystko, ogromne znaczenie ma również energooszczędność, która pozytywnie wpływa na nasze środowisko. Obszar Ecodesignu zajmuje się właśnie tymi aspektami

Ecodesign to kluczowy punkt oszczędzania energii i wspierania naszego klimatu

Tradycyjne metody ogrzewania, oparte na instalacjach centralnego ogrzewania, towarzyszą nam od lat. W XXI wieku coraz większa liczba nabywców przekonuje się do grzejników elektrycznych. Urządzenia elektryczne do ogrzewania pomieszczeń stanowią ważne produkty z perspektywy efektywności energetycznej, oferując duży potencjał oszczędzania energii. Dyrektywa unijna w sprawie ekoprojektu (Ecodesign) tworzy ramy prawne dla ekologicznego projektowania produktów, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska. Celem jest ustalenie minimalnych wymagań dotyczących efektywności energetycznej oraz redukcji wpływu na środowisko, np. poprzez wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Wszystko po to, by zmniejszyć zużycie energii oraz emisję gazów cieplarnianych związaną z ich eksploatacją. Dodatkowo, istotne jest zapewnienie łatwości demontażu i recyklingu po okresie użytkowania, a także zaprojektowanie grzałek, które sprzyjają szybszemu i równomierniejszemu rozprowadzaniu ciepła.

Właściwości i funkcje grzejników marki Zehnder przyczyniają się do spełniania wymogów Ecodesignu. Przykłady to m.in.:

 • Niskie zużycie energii (≤ 0,5) w trybie czuwania (stand-by), ) dla zwiększonej efektywności energetycznej,
 •  Indywidualne programy dzienne i tygodniowe, zapewniające komfortową i przyjazną eksploatację użytkownikowi,
 • Funkcja timera, umożliwiająca korzystanie z programów czasowych,
 • Innowacyjny "system rozpoznawania otwartego okna", zapewniający efektywne energetycznie i komfortowe ogrzewanie - grzejnik wyłącza się po otwarciu okna i automatycznie wraca do poprzedniego trybu po jego zamknięciu,
 • Elastyczne opcje sterowania zdalnego za pomocą sterownika radiowego lub aplikacji na smartfony,
 •  Inteligentny system dostosowujący ustawienia do preferencji użytkownika.
 •  Funkcja wykrywania obecności, która redukuje temperaturę, gdy pomieszczenie jest puste.
Ecodesign to kluczowy punkt oszczędzania energii i wspierania naszego klimatu
Ecodesign to kluczowy punkt oszczędzania energii i wspierania naszego klimatu
Zehnder

Funkcjonalność i Design

Grzejniki spełniające wymagania Ecodesignu można dostosować do możliwości danego pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji wzorniczych. W przypadku marki Zehnder, mamy do wyboru różnorodne modele przeznaczone do łazienek, takie jak:

 • Zehnder Metropolitan,
 • Zehnder Subway,
 • Zehnder Kazeane,
 • Zehnder Yucca,
 • Zehnder Fina Lean Bar,
 • Zehnder Vitalo

oraz grzejniki z kolekcji Studio Collection:

 • Zehnder Zenia,
 • Zehnder Folio Belt,
 • Zehnder Folio Glass,
 • Zehnder Splash
 • czy Zehnder Deseo Verso.

Warto również przyjrzeć się elektrycznej wersji klasycznego grzejnika Zehnder Charleston.

Ecodesign w przypadku grzejników marki Zehnder to nie tylko korzyści dla nas dziś, ale także oszczędności dla naszej planety
Ecodesign w przypadku grzejników marki Zehnder to nie tylko korzyści dla nas dziś, ale także oszczędności dla naszej planety
Zehnder

Zehnder Charleston to grzejnik żeberkowy o niemal 100-letniej tradycji i wielu odmianach. Łączy w sobie najnowszą technologię z długoletnim doświadczeniem, by zapewnić najlepszy komfort i atmosferę. Teraz, dzięki zastosowaniu technologii laserowej LaZer made, która gwarantuje wysoką czystość spawu i jakość, stał się jeszcze bardziej doskonały i niezawodny. W szerokim asortymencie znajdziemy różne jego rozmiary i kształty specjalne, takie jak modele łukowe, kątowe, z efektownymi nóżkami czy smukłe wersje Turned z obrotem o 90°.

Niezależnie od wybranego modelu rurki grzejnika tworzą klasycznie piękny kształt - ponadczasowy design, który będzie obowiązywał także w przyszłości. Najnowsza wersja elektryczna znakomicie odpowiada wymaganiom Ecodesignu. Dotąd standardową ofertą, w 100% elektryczną, był Zehnder Charleston o wysokości 60 cm, dedykowany do salonu czy sypialni często montowany "pod parapetem". Teraz producent wprowadził  nowość - Zehnder Charleston o wysokości 180 cm, idealny do łazienek, z możliwością zawieszenia ręczników na uchwytach lub relingach.

Zaletą grzejników w 100% elektrycznych jest brak konieczności prowadzenia instalacji centralnego ogrzewania. Najbardziej ekologiczne będzie ich wykorzystanie zasilane poprzez fotowoltaikę. Modele te są często stosowane w ramach modernizacji systemu grzewczego, zastępując tradycyjne grzejniki zasilane wodą. Szczególnie w przypadku niskotemperaturowych źródeł ciepła, takich jak pompy ciepła, gdzie grzejniki wodne mogą okazać się mniej efektywne.

Dzięki spełnieniu dyrektywy Unii Europejskiej odnośnie Ecodesignu, grzejniki Zehnder pełnią rolę dwufunkcyjną i przyczyniają się do oszczędności. Najbardziej widoczne jest to w przypadku grzejników łazienkowych. Oprócz suszenia ręczników, zapewniają również komfortowe ogrzewanie pomieszczeń wyposażonych w programowanie tygodniowe lub czujniki temperatury, umożliwiające aktywne zarządzanie temperaturą.

Ecodesign w przypadku grzejników marki Zehnder to nie tylko korzyści dla nas dziś, ale także oszczędności dla naszej planety i naszych portfeli w przyszłości. Bogaty wybór modeli pozwala dostosować rozwiązanie do naszych potrzeb.

Autor:

Dariusz Jakimowicz, Product Manager, Zehnder Polska Sp. z o.o.

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Komfortowe ciepło, ekologia i energooszczędność dla każdego domu