Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower w Warszawie z nagrodą w plebiscycie European Property Awards

Mat. prasowe/red. WG

Warszawski kompleks biurowy Mennica Legacy Tower, zaprojektowany przez pracownię Goettsch Partners z Chicago zwyciężył w plebiscycie European Property Awards. Otrzymał tytuł najlepszej inwestycji w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”.

Mennica Legacy Tower w Warszawie
Mennica Legacy Tower w Warszawie
Fot. mat. prasowe

Organizowany od 1994 roku konkurs European Property Awards ma na celu wyłonienie najlepszych projektów nieruchomościowych w całej Europie. To jeden z programów regionalnych, które tworzą konkurs International Property Awards. Tylko w ubiegłym roku uczestniczyły w nim projekty ze 130 krajów, których łączna wartość przekroczyła 50 miliardów funtów.

Warszawski kompleks Mennica Legacy Tower (który tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni) otrzymał tytuł najlepszej inwestycji w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”. Dodatkowo, w pierwszym etapie plebiscytu, inwestycja została wyróżniona w kategorii „Commercial High-Rise Development for Poland”.

Zobacz także: Warszawa: The Bridge - powstanie nowy, 174-metrowy wieżowiec przy placu Europejskim. Będzie połączony z budynkiem Bellony>>

 

Mennica Legacy Tower w Warszawie
Mennica Legacy Tower w Warszawie
Fot. mat. prasowe

W Goettsch Partners wierzymy, że budynki powinny wychodzić poza swoją podstawową rolę – wzmacniać i podkreślać charakter krajobrazu oraz wpływać na poprawę ogólnego wizerunku miasta. Dzięki takim atutom jak bogate zaplecze usługowo-handlowe oraz przestronne ogólnodostępne place i pasaże z elementami małej architektury, Mennica Legacy Tower stanowi doskonały przykład prywatnej inwestycji, która wspaniale wpisuje się w miejską przestrzeń. Jesteśmy dumni, że kompleks znalazł się w gronie laureatów tak prestiżowej narody

powiedział Joachim Schuessler, Dyrektor w Goettsch Partners.

Zwycięstwo Mennica Legacy Tower w European Property Awards to nie jedyny sukces, jakim inwestycja może poszczycić się w ostatnim czasie. Funkcjonujący od listopada 2019 roku Budynek Zachodni kompleksu uzyskał finalny certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. W trakcie procesu certyfikacji najwyżej oceniono rozwiązania pro-środowiskowe i zagospodarowanie terenu. W tej kategorii Budynek Zachodni otrzymał maksymalną liczbę punktów. Wysoko ocenione zostały również między innymi: najnowocześniejsze systemy zarządzania budynkiem BMS, energooszczędność oraz jakość wykorzystanych materiałów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower w Warszawie z nagrodą w plebiscycie European Property Awards