Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Michał Duda stworzył elektrownię Scheiblera z klocków Lego. Projekt walczy w konkursie LEGO IDEAS

WG

Wykonana przez Michała Dudę z klocków Lego elektrownia Scheiblera walczy w konkursie LEGO IDEAS. Jeśli realizacja zdobędzie 10 tys. głosów i zostanie pozytywnie oceniona przez ekspertów ma szansę trafić do sprzedaży.

Elektrownia Scheiblera z klocków Lego. Proj. Michał Duda
Elektrownia Scheiblera z klocków Lego. Proj. Michał Duda
Mat. prasowe

Elektrownia Scheiblera w Łodzi, znajduje się na terenie dawnego imperium włókienniczego Karola Scheilbera. Secesyjny, właśnie rewitalizowany budynek, stanowić będzie serce Fuzji - projektu autorstwa Medusa Group, realizowanego przez Echo Investment.

Więcej o Fuzji przeczytacie tu>>

Michał Duda, pracownik Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, stworzył z klocków Lego miniaturową elektrownię Scheiblera. Powstała ona z 1910 elementów. Liczba ta nie jest przypadkowa - to właśnie wtedy powstała elektrownia przy ul. Tymienieckiego. Autor tej niezwykłej realizacji ma na koncie kilka innych łódzkich budowli z klocków. Stworzył on m.in. miniaturowe EC1, Manufakturę z hotelem Andels, plac Wolności czy dworzec Łódź Fabryczna.

Realizację z klocków Lego mini elektrowni Scheiblera objęło mecenatem Echo Investment. Deweloper nie tylko zapłacił za klocki (niestandardowe klocki pochodziły m.in. z Węgier, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Niemiec), ale udostępnił Michałowi Dudzie plany inwestycji i umożliwił mu dokładną "wizję lokalną" na budowie. Sporym problemem okazał się... komin elektrowni. Ciemnoczerwone klocki-wałeczki musiały być sprowadzane aż ze Stanów Zjednoczonych.

Model elektrowni Scheiblera z klocków składa się z maszynowni i kotłowni oraz przylegającej do niej wieży. Ma zdejmowany dach i odpinaną ścianę. W środku widać m.in. kocioł z płonącym ogniem, biało-czarne kafelki i uwijających się przy pracy robotników. Z komina wydobywa się dym. Można go zamienić na kwiat, będący symbolem zmian.

Elektrownia Scheiblera z klocków została zgłoszona do programu LEGO IDEAS. Jeśli zdobędzie 10 tysięcy osób i zostanie pozytywnie oceniona przez zespół ekspertów Lego ma szansę trafić do regularnej sprzedaży. Swój głos możecie oddać tu>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Michał Duda stworzył elektrownię Scheiblera z klocków Lego. Projekt walczy w konkursie LEGO IDEAS