Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom na wzgórzu pod Łodzią. To projekt pracowni Łosiak Siwiak

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

Ten, duży, nowoczesny dom jednorodzinny powstał na wzgórzu graniczącym z lasem na skraju Łodzi. Projekt przygotowali architekci z łódzkiej pracowni Łosiak Siwiak.

Dom pod Łodzią. Proj. Łosiak Siwiak
Dom pod Łodzią. Proj. Łosiak Siwiak
Fot. Hanna Dlugosz

To dom, nazwany przez architektów z pracowni Łosiak Siwiak "Domem_K",  jest niebanalny, nowoczesny i z charakterem. Bryła złożona jest z kompozycji prostopadłościanów, które wzajemnie się przenikają i kontrastują ze sobą dzięki różnym kolorom tynków i faktur. Budynek został kompozycyjnie przecięty na dwie części za pomocą ściany, która wykonana została z ozdobnych płyt z betonu architektonicznego. Przytulnego charakteru dodają jednak pergola i wykończenia wokół przeszkleń wykonane z drewna o ciepłym odcieniu i barwie.

Okna różnych kształtów i rozmiarów jak i szklane balustrady na balkonach pozwalają cieszyć się widokiem na starannie zaprojektowany ogród i otaczający las. Największe z nich jest w kształcie prostokąta i ma prawie 5 metrów długości. Takich „świetlików” w domu jest dużo więcej, choćby wejściowa szklana kostka wycinająca dach, wpuszczająca światło do salonu czy okno w kształcie wykuszu w jednym z pokoi na piętrze.

Różnopoziomowe zewnętrzne tarasy domu posiadające wiele funkcji umożliwiają relaks z pięknym widokiem na ogród i las. Kącik do wypoczynku pod dachem, basen z przeciwprądem, drewniany taras z tył domu i granitowy z przodu usytuowane na różnych poziomach, a także ozdobne poziome i pionowe pergole tworzą urozmaicone otoczenie do kontemplacji przyrody.

Wnętrze zostało podzielone na strefy, które wyznacza ściana z betonu architektonicznego płynnie przechodząca przez bryłę budynku z zewnątrz do środka. W naturalny sposób dzieli piętro i parter domu na dwie strefy. Pierwsza z nich, na parterze, składa się z części wejściowej, gabinetu, klatki schodowej oraz SPA. Druga - serce domu, to salon wraz z kuchnią i jadalnią. W wysokim na dwie kondygnacje holu wzrok przyciąga piękny dekoracyjny, kryształowy żyrandol, a w równie przestronnym salonie antresola, która pełni funkcję biblioteki.

We wnętrzu dominują naturalne i stonowane barwy nawiązujące do kolorów ziemi, betonu oraz drewna. Wśród minimalistycznych mebli uwagę przyciągają dekoracyjny kominek i wplecione w nowoczesną aranżację antyki – stół, krzesła, komoda, które przywędrowały do nowego domu wraz z właścicielami.

Prowadząca na piętro efektowna klatka schodowa wykonana została ze szkła i czarnej stali, uzupełniona o klimatyczne oświetlenie ledowe. Na piętrze znajdują się dwie łazienki oraz sypialnie dzieci i pokój gościnny. Na uwagę zasługują ozdobne tapety w części nocnej gospodarzy, szklany spocznik i ściany wykonane ze specjalnie postarzanego drewna.

 

Skomentuj:

Nowoczesny dom na wzgórzu pod Łodzią. To projekt pracowni Łosiak Siwiak