Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Basen, ogród i słońce. Luksusowy dom jednorodzinny w gorącej Hiszpanii

Piotr Nef

Na wybrzeżu południowo-wschodniej Hiszpanii powstał luksusowy dom jednorodzinny. W Castellón de la Plana pracownia Sanahuja & Partners stworzyła prawie 500 metrowy dom otwarty na ogród i basen.

W słonecznym Castellón de la Plana powstał luksusowy dom jednorodzinny. Architekci z Sanahuja & Partners stworzyli obiekt składający się z kilku prostopadłościennych brył lekko przesuniętych względem siebie. Odpowiadają one znajdującym się we wnętrzu przestrzeniom, a jednocześnie różnicują zewnętrzną bryłę budynku. Podkreślone zostały wykończeniem różnymi materiałami - drewnem, betonem lub szkłem.

Dom został zaprojektowany tak, aby otwierać się na ogród. Dlatego to ta elewacja zawiera duże przeszklenia łączące optycznie wnętrza  domu z terenem ogrodu. Również pomieszczenia zostały rozplanowane w sposób łączący część dzienną z zewnętrznymi częściowo zadaszonymi tarasami, dzięki czemu przestrzeń jest stopniowana od zupełnie zamkniętej, do całkowicie otwartej.

Na parterze zlokalizowano obszerną część dzienną: salon i jadalnię o podwójnej wysokości, kuchnię oraz pokój gościnny. Góra to przestrzeń prywatna - sypialnie i łazienki.

Cały budynek ma około 480 m kw. powierzchni. Do dyspozycji mieszkańców jest także zewnętrzny basen i rozległy ogród otwierający się na sąsiednie pole golfowe.

Wnętrze urządzono za pomocą prostych kształtów, które grają swoją geometrią i barwą. Znajdziemy tu białe półki skontrastowane z czarnym kominkiem. Rzeźbiarskiego charakteru we wnętrzu dodają cztery świetliki w suficie salonu, które przełamują układ prostokątnej siatki linii nietypowymi skosami.

Skomentuj:

Basen, ogród i słońce. Luksusowy dom jednorodzinny w gorącej Hiszpanii