Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy biurowiec Chmielna 89. Mówią na niego „warszawska piramida”

WG

Chmielna 89 już prawie gotowa – trwają właśnie prace wykończeniowe wokół i wewnątrz budynku. Wyrazista bryła biurowca, nazywanego przez mieszkańców miasta „warszawską piramidą”, powstała w pracowni Epstein.

Biurowiec Chmielna 89 w Warszawie
Biurowiec Chmielna 89 w Warszawie
Fot. WG

Chmielna 89 - nowy biurowiec w Warszawie

Chmielna 89, realizowana przez Cavatina Holding, jest bez wątpienia jednym z najbardziej oryginalnych budynków biurowych w Warszawie. Budowa obiektu ruszyła w grudniu 2017 roku. Zaprojektowany przez pracownię Epstein 14-piętrowy budynek, stanął przy ul. Chmielnej 89 – na działce przy skrzyżowaniu ul. Chmielnej i Miedzianej, niedaleko Alej Jerozolimskich i dworca Ochota.

Budynek z każdej strony wygląda inaczej. Oglądany z różnych punktów zmienia się jak kameleon – różni się kształtem i wyglądem fasady. Patrząc od strony ul. Chmielnej widzimy nieregularną, powycinaną bryłę. Budynek widziany z okolic dworca Ochota, przypomina trójkąt prostokątny. Z kolei stojąc po drugiej stronie Al. Jerozolimskich ukazuje nam się klasyczny, przeszklony prostopadłościan.

Dzięki zastosowaniu na elewacji liniowo-rytmicznego układu paneli fasadowych imitujących stal nierdzewną, udało nam się uzyskać efekt lekkiej, szlachetnej, a zrazem dynamicznej formy

– podkreśla architekt prowadzący Mateusz Wiąckowski, Dział Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding.

„Stalowe” panele zastosowano z trzech stron. Od strony Al. Jerozolimskich widzimy całkowicie gładką, przeszkloną elewację. Ciekawym, dekoracyjnym elementem są skośne słupy konstrukcyjne w podcieniu przy wejściu do budynku. Atutem budynku są tarasy od strony ul. Chmielnej. Mają one łączną powierzchnię 377 mkw.

Trwają właśnie prace wykończeniowe wokół i wewnątrz biurowcaChmielna 89. Od strony wschodniej i zachodniej montowane są drewniane siedziska z oparciem. Pojawią się również zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji donice z rodzimymi gatunkami drzew. Donice nawiązywać będą do formy budynku oraz zastosowanych w nim materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Dodatkowo będą pełnić funkcję lamp - u ich podstaw zastosowano liniowe oświetlenie LED.

Chmielna 89 - nagroda i najemcy

Jeszcze nie oddany do użytku warszawski biurowiec ma już na koncie pierwsze nagrody. Budynek został uznany za najlepszy obiekt biurowy w konkursie International Property Awards 2019.

Chmielna 89 będzie siedzibą banku PKO BP. Bank wprowadzi się tu na przełomie III i IV kwartału 2020 roku i zajmie wszystkie kondygnacje biurowe.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy biurowiec Chmielna 89. Mówią na niego „warszawska piramida”